UEFA Liga Evrope

Autor: Kosta Simetić

09.11.2023 22:55
Frajburg dokazao kvalitet i pobedio TSC, Topolčani upisali i drugi poraz od nemačkog sastava MN Press

(Frajburg, od specijalnog izveštača TV Arena sport)

TSC je na utakmici 4. kola Lige Evrope ostavio utisak da je mogao više protiv Frajburga. Nemci se nisu pokazali kao velika sila kada su gostovali u Bačkoj Topoli, dok su sada značajno iskoristili prednost domaćeg terena. Dominirali su od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka i na kraju zasluženo slavili 5:0 (1:0).

Utakmica je počela potpunom ofanzivom domaćina koji je pokušao da dođe do brzog gola i mirne utakmice. U tome mu je značajno pomogla ekipa TSC-a, koja nije najbolje komunicirala u odbrani što je prouzrokovalo dosta problema, pogotovo po desnoj strani.

Frajburg je do traženog pogotka došao u 24. minutu, kada je defanziva Topolčana loše izbacila loptu iz svog kaznenog prostora, ona je došla do Maksimilijana Egeštajna, koji je poslao oštar centaršut prema Merilinu Rolu, a ovaj je samo preusmerio iza leđa Veljka Ilića.

Nastavili su se napadi Nemaca koji nisu želeli da se zaustave samo na jednom golu, i imali su dobru priliku da povise na 2:0, Rol je mogao da postane dvostruki stelac, ali je njegov pokušaj sa pet metara zaustavila stativa. Čini se kao da je ovaj promašaj dao vetar u leđa TSC-u da se malo otvori i kazni propuštenu šansu rivala, Topolčani su u finišu prvog dela imali inicijativu, ali osim dva kornera nisu konkretnije zapretili Noi Atubolou.

Dobar kraj uvodnih 45 minuta mogao je da znači ofanzivu sastava Žarka Lazetića u nastavku, ali je Frajburg odmah krenuo svim silama po drugi pogodak, do kog je ubrzo i došao.

U 56. minutu posle nove greške gostiju, lopta je stigla do Vićenza Grifa, a Italijan je samo prosledio asistentu kod prvog pogotka, Egeštajnu, koji pred sobom nije imao težak zadatak da duplira vođstvo svog tima.

Svega 12 minuta nakon toga, usledio je treći pogodak koji je rešio pitanje pobednika na ovom susretu. Igrač koji je pravio mnogo problema po desnoj strani i u prvom poluvremenu, Noa Vajshaupt, pronašao je prostor i posle sjajnog solo prodora matirao Ilića za veliku radost skoro 32.00 navijača na Evropa Park stadionu.

Na 4:0 povisio je Džinior Adamu, talentovani Austrijanac koji je u igru ušao u 78. minutu, a koga je već u 80. sjajno uposlio Egeštajn koji je tako novom asistencijom potvrdio epitet igrača utakmice.

Tačku na i stavio je Ricu Doan koji je posle pasa Adamua istrčao 1 na 1 sa Ilićem, i bez većih problema sproveo loptu u mrežu.

Sastavu TSC-a ostaju još dva susreta u Ligi Evrope, prvi je na programu 30. novembra kada će u Bačkoj Topoli gostovati Vest Hem, dok će u poslednjoj rundi vicešampion Srbije odmeriti snage sa Olimpijakosom u Atini (14. decembar).

Frajburg - TSC 5:0 (1:0)

Stadion: Evropa Park stadion
Gledalaca: 31.700
Sudija: Rohit Sagi

Frajburg: Atebolu - Ginter, Linhart (od 78. Kubler), Gulde - Sildilinja, Egenštajn, Hofler, Vajshaupt - Rolf (od 58. Gregorič), Grifo (od 78. Adamu), Holer.

TSC: Ilić - Đorđević, Antonić (od 72. Cvetković), Stojić - Vlalukin (od 46. Čalušić), Kuveljić (od 46. Ćirković), Đakovac (od 65. Radin), Vulić, Petrović - Milovanović, Jovanović (od 65. Pantović).