(KRAJ) Crvena zvezda - Vojvodina (2:1): Kangva doneo trijumf u 94. minutu

Autor: Mateja Petković

13.05.2023 20:35
(KRAJ) Crvena zvezda - Vojvodina (2:1): Kangva doneo trijumf u 94. minutu MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde su na svom stadinu u samoj završnici savladali Vojvodinu rezultatom 2:1 (1:0) u okviru petog kola plej-ofa Mozzart Bet Superlige Srbije.

Crvena zvezda - Vojvodina 2:1 (1:0)

stadion: Rajko Mitić
sudija: Dejan Trifković
strelci: Bukari u 9. i Kangva u 94. minutu za Zvezdu, Baraj u 57. minutu za Vojvodinu

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Vigo, Eraković, Spajić (od 46. Milunović), Rodić (od 46. Azarov) – Mijailović, Kanga – Bukari, Mitrović, Katai – Rakonjac

VOJVODINA (4-2-3-1): Carević – Lazarević, Vitas, Traore, Antonijević – Topić, Zukić – Jeličić (od 46. Bogdanović), Kabić, Milosavljević (od 46. Čumić) – Milošević

Mozzart bet Superliga, 35. kolo plej-of

Čukarički - Novi Pazar 4:0 (1:0)
/Docić 12p, Rubežić 50ag, Aganspahić 71, Stojanović 81/

Crvena zvezda - Vojvodina 2:1 (1:0)
/Bukari 9, Kangva 90+4 - Baraj 57/

TSC - Voždovac 20.30 (TV Arena sport 1)

Partizan - Radnički 1923 19.30 (TV Arena Premium 3)

(UŽIVO) Crvena zvezda - Čukarički

13.05.2023. 20:36

KRAJ

13.05.2023. 20:32

94. minut: Gol! Kangva doneo pobedu Crvenoj zvezdi

Vezista crveno-belih, Kings Kangva, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, je u četvrtom minutu nadoknade slabijom, levom nogom, savldao golmana gostiju i doneo tri boda svom timu.

13.05.2023. 20:29

90. minut: Četiri minuta nadoknade

Igraće se još 240 sekundi.

13.05.2023. 20:22

84. minut: Carević zaustavio udarac Mijatovića

Mladi Jovan Mijatović je raspalio sa nekih 18 metara ka golu Vojvodine, čiji je golman odlično reagovao i otklonio opasnost.

13.05.2023. 20:09

70. minut: Stativa Erakovića

Defanzivac domaćina, Strahinja Eraković, je iz neposredne sredine pokušao da postigne pogodak za novo vođstvo, ali je Lazar Carević uz pomoć stative ukrotio udarac Zvezdinog štopera.

13.05.2023. 20:01

VIDEO Crvena zvezda - Vojvodina 1:1

13.05.2023. 19:55

57. minut: Gol! Strašan prodor Čumića i pogodak Baraja

Vojvodina je stigla do izjednačenja, a u glavnoj ulozi bili su rezervisti. Nikola Čumić je na sjajan način probio po levom boku i poslao centaršut ka Ivu Baraju, koji je odlično reagovao i glavom pogodio za 1:1.

13.05.2023. 19:48

50. minut: Prvi udarac u okvir gola za Vjovodinu

Loša reakcija Nemanje Milunovića i Strahinje Erakovića prouzrokovala je šansu za Vojvodinu. Šutirao je Filip Antonijević, ali je Milan Borjan bio dobro postavljen i uspeo je da interveniše.

13.05.2023. 19:46

48. minut: Veliki promašaj Rakonjca

Aleks Vigo je sa desnog boka poslao oštru loptu u peterac gostiju, odakle je Marko Rakonjac poslao loptu daleko preko gola.

13.05.2023. 19:39

46. minut: Milunović i Azarov na terenu

Šef stručnog štaba Crvene zvezde je odlučio da u svlačionici ostavi Uroša Spajića i Milana Rodića, a da u igru uvede Nemanju Milunovića i Iraklija Azarova.

13.05.2023. 19:24

poluvreme Crvena zvezda - Vojvodina 1:0

Crveno-beli posle prvih 45 minuta imaju prednost od 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Osman Bukari u devetom minutu utakmice.

13.05.2023. 19:21

45. minut: Igraće se još tri minuta

Sudija Dejan Trifković je odlučio da će prvo poluvreme biti nadoknađeno 180 sekundi.

13.05.2023. 19:15

38. minut: Vojvodina i dalje bez šuta u okvir

Daleko od toga da su gosti došli da se brane, ali još uvek nisu uspeli da ozbiljnije zaprete golu koji čuva Milan Borjan.

13.05.2023. 19:03

27. minut: Mijailović "pustio krv"

Vezista Crvene zvezde, Srđan Mijailović, je prilikom jednog duela sa Urošem Kabićem dobio gadnu posekotinu na čelu, pošto ga je mladi fudbaler Vojvodine zakačio kramponom. Ukazana mu je pomoć na terenu, nakon čega je morao da izađe kako bi krvarenje bilo zaustavljeno.

13.05.2023. 18:52

17. minut: Kanga pokušao sa distance

Gabonac je primio loptu na nekih 25 metara od protivničkog gola, video je otvoren prostor i raspalio je po lopti. Međuti, nije bio dovoljno precizan, tako da je ona završila preko prečke.

13.05.2023. 18:51

VIDEO Crvena zvezda - Vojvodina 1:0

13.05.2023. 18:44

9. minut: Gol! Bukari doveo Zvezdu u vođstvo

Domaćin je poveo veoma lepim pogotkom Osmana Bukarija. Aleksandar Katai je sjajno povukao napad, pa potom proigrao brzonogog ofanzivca, koji ju je primio i veoma snažnim udarcem poslao iza leđa Lazara Carevića.

13.05.2023. 18:35

1. minut: Utakmica je počela

Duel je startovao, lopta je pripala gostima koji su krenuli u mirnu izgradnju napada.

13.05.2023. 18:00

Domaći neporažen na poslednjih 18 duela sa Vojvodinom

Novi-stari prvak Crvena zvezda, jedini tim bez poraza u Evropi kada je reč o ligaškim takmičenjima, dočekuje Vojvodinu (18.30, TV Arena Premium 1) koja će pokušati da prekine rekordni niz crveno-belih od 58 mečeva bez poraza i onaj mnogo duži od 110 susreta sa pozitivnim rezultatom na stadionu "Rajko Mitić".

13.05.2023. 17:30

Sastavi

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Vigo, Eraković, Spajić, Rodić – Mijailović, Kanga – Bukari, Mitrović, Katai – Rakonjac

VOJVODINA (4-2-3-1): Carević – Lazarević, Vitas, Traore, Antonijević – Topić, Zukić – Jeličić, Kabić, Milosavljević – Milošević