Autor: Mateja Petković

11.04.2023 20:04
Preokret TSC-a "na krovu": Jovanović, Ratkov i Mirčevski pogađali za trijumf protiv Voždovca MN Press

Fudbaleri TSC-a su posle preokreta slavili na gostovanju Voždovcu 3:1 (2:0) u okviru 30. kola Mozzart Bet Superlige Srbije, pa tako zadržali drugu poziciju na tabeli domaćeg šampionata.

Tokom čitavog duela je tempo bio visok i gledaoci su zaista imali priliku da uživaju u sjajnoj fudbalskoj predstavi, ali je pitanje pobednika praktično bilo rešeno u prvom poluvremenu.

Domaći su poveli u 13. minutu preko Danila Teodorovića. Bogdan Jočić je sa levog boka uposlio talentovanog centarfora, koji se dobro snašao i levom nogom postigao pogodak.

Međutim, izjednačenje je usledilo nepunih deset minuta kasnije. Vezista TSC-a, Luka Ilić je u 22. minutu centrirao na drugu stativu odakle je Saša Jovanović grudima smestio loptu u mrežu.

TSC je do tri boda došao zahvaljujući grešci golmana i kapitena Voždovca, Andrije Katića. Talentovani čuvar mreže je bio isuviše spor prilikom jednog ispucavanja, što je iskoristio Petar Ratkov i pogodio za preokret.

Konačan rezultat postavio je Aleksa Mirčevski u petom minutu sudijske nadoknade, kada se na sjajan način oslobodio svog čuvara, a potom rutinski savladao Katića za konačnih 3:1.

Podsetimo, duel između Čukaričkog i Partizana je prekinut sredinom prvog poluvremena i biće nastavljen sutra od 18.00 (TV Arena 1 Premium).