05.04.2023 18:23
(KRAJ) Partizan - Voždovac 1:0: Minimalac crno-belih vredan povratka na treće mesto MN Press

Fudbaleri Partizana dočekuju Voždovac u 29. kolu Mozzartbet Superlige, a susret iz Humske možete pratiti u direktnom prenosu od 16:30 na Areni 1 Premium.

Crno-beli su pred imperativom pobede, kako bi zadržali šanse za drugo mesto tabele, koje na kraju sezone vodi u Ligu šampiona kroz kvalifikacije. Za trijumf na svom terenu ne znaju ove godine, a poslednju pobedu u Humskoj Partizan je ostvario sredinom novembra i to protiv Novog Pazara minimalnim rezultatom.

Za rivala će danas imati plej-of ekipu sa sredine tabele, koja je u prvom međusobnom duelu poražena na Voždovcu 4:0, pa će u danas u Humskoj imati priliku za revanš, naročito posle nešto slabijih rezultata crno-belih u poslednjem periodu.

Partizan - Voždovac 1:0 (1:0)

Stadion: Partizana.
Sudija: Pavle Tomić.
Strelac: Rikardo Gomeš u 5. minutu.

Partizan: Stevanović, Vujačić, Saničan, Filipović, Fejsa, Urošević, Pantić (od 81. Kolorado), Natho (od 69. Baždar), Jović (od 90+2. Jevremović), Rikardo, Menig.

Voždovac: Katić, Damjanović, Matić, Jočić (od 83. Mitrović), Teodorović (od 64. Kadrić), Mijailović, Đorđević, Pantović, Lazarević (od 64. Stoisavljević), Đuričić, Nešković (od 78. Medić).

Mozzart bet Superlige, 29. kolo

Napredak - Mladost Lučani 0:0

/Rikardo Gomeš 5/

Mladost GAT - Kolubara 18.45 (TV Arena Premium 3)
Spartak ŽK - Crvena zvezda 18.45 (TV Arena Premium 1)

Četvrtak

Novi Pazar - Radnik 16.00 (TV Arena Premium 2)

Radnički 1923 - Radnički Niš 15.00 (TV Arena Premium 1)
Javor Matis - Čukarički 17.00 (TV Arena sport)
TSC - Vojvodina 17.00 (TV Arena Premium 2)

(UŽIVO) Partizan - Voždovac 1:0

05.04.2023. 18:24

Kraj meča, Partizan je zasluženo pobedio Voždovac

Kraj meča u Himskoj i pobeda Partizana. Konačno su crno-beli slavili u Humskoj u 2023. godini, Rikardo Gomeš je bio strelac jedinog pogotka u 5. minutu, a onda je Andrija Katić briljirao na golu gostiju odbranivši pet zicera. Voždovac nije uputio nijedan udarac u okvir gola za 90 minuta.

05.04.2023. 18:18

86. minut: Opet Katić čuva "zmajeve"

Andrija Katić jednostavno ne dozvoljava crno-belima da zatvore meč drugim golom. Odbranio je i zicer Bađdara sa nekoliko metara. Doduše, napadači Partizana su u nekim situacijama morali bolje da šutiraju.

05.04.2023. 18:12

82. minut: Katić sve brani, Rikardo se hvatao za glavu

Andrija Katić je daleko najbolji akter meča. Golman Voždovca je bravurozno odbanio udarac Rikarda Gomeša sa pet metara, pa je Partizan izveo 10. korner na meču.

05.04.2023. 18:10

80. minut: Rikardo Gomeš pogađa stativu

Nije imao sreće Rikardo Gomeš jer je pogodio stativu sa sedam metara.

05.04.2023. 18:06

75. minut: Kadrić propušta priliku za goste

Mogao je Partizan da plati ceh za promašaje da je Kadrić bolje zahvatio loptu. Rezervista Voždovca šutirao je pored gola.

05.04.2023. 18:03

73. minut: Menig se baš ispromašivao

Novi zicer, treći na meču za Kvinsija Meniga. Filipović je idealno centrirao, a Holanđanin je sa pet metara glavom šutirao pravo u Katića.

05.04.2023. 17:55

63. minut: Katić sjajno brani i udarac Meniga

Partizan je pojačao pritisak, pokušava preko krilnih pozicija gde dejstvuju Jović i Menig da stvore viošak i priliku za dobar centaršut, ali gosti nekako sve to uspevaju da izblikiraju. Najčešće faulovima, pa su Mijailović i Damjanović požuteli. Partizan je imao odličnu tranziciju, Kvinis Menig je rešio sam da je završi, dobro je i šutirao sa 16 metara, ali je Katić maestralno intervenisao.

05.04.2023. 17:43

53. minut: Prvi opasan napad Voždovca

Prvi put je Voždovac opasnije zapretio na meču, Teodorović je primio dubinsku loptu u prostor, okrenuo se i pkodio stativu. Ipak, bio je u ofsajdu, pa svakako ne bi od ove akcije bilo ništa, ali su gosti bar pokušali da ugroze domaćina.

05.04.2023. 17:38

47. minut: Dobar pokušaj Natha, siguran i golman Katić

Partizan je počeo drugi deo kao i prvi, umalo da Bibars Natho promeni rezuzltat. Izraelac je prošao kroz srce odbrane Voždovca dobro i šutirao sa 18 metara, ali je Katić odlično intervenisao.

05.04.2023. 17:35

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena u sastavima

Počelo je drugo poluvreme, nema promena u sastavima timova. Partizan je dominirao u prvih 45 minuta, gosti bez udaraca ka golu Stevanovića.

05.04.2023. 17:18

Kraj prvog poluvremena, crno-beli zasluženo vodi

Kraj prvog dela, Partizan zasluženo vodi golom Rikarda Gomeša, a da su Menig, Jović i Saničanin bili precizniji mogao je domaćin da vodi i ubedljivije.

05.04.2023. 17:12

40. minut: Nema promena u Humskoj

Ništa se posebno ne dešava u Humskoj, s tim da su crno-beli posle prekida imali jednu dobru situaciju koju je osujetio Damjanović. Partizan igra sigurno, ima prednost koja je mogla biti uverljivija.

05.04.2023. 17:00

30. minut: Domaćin kontroliše meč, ali nema prilika

Desetak minuta se ništa posebno ne dešava u Humskoj. Partizan kontroliše meč, ali nema nekih obećavajućih napada. Gosti potpuno bezopasni danas.

05.04.2023. 16:53

22. minut: Crno-beli prokockali još dve prilike

Partizan je mnogo opasniji u dosadašnjem delu meča. Katić je odbranio udarac Jovića sa 12 metara, Saničanin je posle kornera šutirao preko prečke, a gosti su imali jedan pokušao preko Pantovića kada je bio izublikiran prilikom udarca.

05.04.2023. 16:42

10. minut: veliki promašaj Kvinsija Meniga

Lako je Partizan mogao da udvostruči prednost, Jović je sjajno uposlio Kvinisja Meniga, a Holanšanin je sa pet metara poslao loptu preko gola. Morao je bolje. Partizan dominira, Voždovac se brani i ne snalazi u uvodnim minutama meča.

05.04.2023. 16:38

5. minut: GOOOL! Vodi Partizan 1:0, strelac Rikardo Gomeš

Vekliko požrtvovanje Bibarsa Natha se isplatilo. Izraelac je oduzeo loptu igračima Voždovca, dodao do Rikarda Gomeša koji je sa ivice šesnaesterca pogodio sam onji ugao. Dobro otvaranje meča za crno-bele.

05.04.2023. 16:46

(VIDEO) Partizan - Voždovac 1:0

05.04.2023. 16:31