Vojvodina imala 2:0 u 55. minutu, Javor odoleo u Ivanjici

02.03.2024 15:57
Andrija Radulović bio je strelac za Vojvodinu MN Press
Andrija Radulović bio je strelac za Vojvodinu

Javor je u 55. minutu imao minus od 0;2, ali je uspeo da spreči Vojvodinu da odnese više od boda iz Ivanjice 2:2 (0:1), u meču 23. kola Mozzart bet Superlige. Kada se sve sabere i oduzme remi je i najrealniji ishod dinamičnog i uzbudljivog meča jer je Novosađanima pripao prvi deo meča, a domaćinu drugi.

Prvo poluvreme meča bilo je borbeno, ali daleko manje uzbudljivo kao drugo. Njega je obeležio sjaj gol Kejleb Zadija za vođstvo "lala" u 33. minutu. Primio je loptu internacionalac iz Obale Slonovače na levoj strani, napravio sebi prostor i desnom nogom sa 16 metara pogodio suprotan ugao. Sjajan pogodak za prednost na odmoru.

Nastavak je doneo otvoren fudbal, sa brojnim prilikama, golovima, uzbuđenjima. A, počelo je poništenim golom Andrije Radulovića zbog ofsajda. Međutim, "lale" su stigle do 0:2 u 55. minutu golom Radulovića, mada su važniji deo posla obavili Zadi (pasom) i Aleksa Vukanović nesebičnom asistencijom.

Javor nije ni pomislio da se preda, krenuli su u napad i već u 72. minutu na semaforu je stajalo 2:2. Mićić je prvo asistirao Bosiću za 1:2, a onda je posle sedam minuta i sam postigao gol za izjednačenje.

Do kraja meča nije bilo golova iako se igralo i sedam minuta u nadoknadi. Vojvodina je i posle četvrtog prolećnog meča bez pobede: tri remija i poraz.