(VIDEO) Kraj crne serije Javora posle tri meseca: Radnik srušen u Ivanjici

12.03.2024 19:58
Luka Gojković postigao je prvi gol za Javor MN Press
Luka Gojković postigao je prvi gol za Javor

Svakoj seriji dođe kraj, pa i onoj crnoj Javora bez pobede u Mozzart bet Superligi. Posle više od tri meseca radovali su se navijači u Ivanjici jer je Javor u 25. kolu pobedio Radnik iz Surdulice 2:1 (2:0) i ostvario prvi trijumf posle devet susreta bez osvajanja tri boda. A, poslednji put su se radovali 27. novembra u duelu sa Voždovcem (4:0).

Na blatnjavom terenu, igrači Javora bolje su se snalazili od starta, mada ni gosti u Surdulici ne igraju na ništa boljoj podlozi. Brzi gol Gojkovića u 4. minutu oporedelio je meč u kome je bilo prilično šansi, mnogo više pred golom gostiju.

Međutim, posle prodora i trka od 50 metara, nekoliko sjajnih driblinga mrežu je pogodio i Lazar Mićić u 32. minutu. Sjajna kontrola lopte po ekstremno teškom i klizavom terenu.

Radnik je po velikom pljusku krenuo na sve ili ništa, a Mihajlo Oreščanin je posle kornera pogodio mrežu domaćina volej udarcem i uneo neizvesnost u susret. Uspeo je Javor da sačuva prednost i prekine crni niz.

Ivanjičani su tokom proleća igrali daleko bolje nego što rezuzltati pokazuju, ali i njih je po kiši ogrejalo "sunce" u Mozzart bet Superligi mada ih nije mnogo pomerio na tabeli u borbi za opastanak.