TSC i Vojvodina remizirali u derbiju, Badamosi doneo Čuki bodove u Ivanjici

07.04.2023 19:15
TSC i Vojvodina remizirali u derbiju, Badamosi doneo Čuki bodove u Ivanjici MN Press

Derbi 29. kola Mozzart bet Super lige između  TSC-a i Vojvodine završen je bez pobednika - 1:1.

Ekipu iz Bačk Topole minuti su delili od četvrte uzastopne pobede kada je rezervista Josip Ćalušić skrivio penal. Sam sebe je napucao u ruku u 90. mintu, dosuđena je najstroža kazna koju je u izjednačenje pretvorio Uroš Nikolić.

Izabranici Žarka Lazetića ipak su zadržali drugo mesto, imaju isti broj bodova kao i Čukarički ali i bolji međusobni skor.

Domaćin je postigao drugi pogodak preko Aranđela Stojkovića u četvrtom minutu nadoknade, ali je Var intervencijom poništen.

U 17. minutu Luka Ilić je idealno centrirao iz prekida sa leve strane na drugoj stativi natrčao je Petar Ratkov i udarcem nogom iz peterca pogodio za 1:0.  U 81. minutu domaćin je pogodio stativu, a u finišu je usledio potpuni šok nakon što je Ćalušić igrao rukom u kazenom prostoru, a Nikolić pogodio sa 11 metara.

U drugom meču, Čukarički se sa gostovanja Javoru vratio sa celim plenom, u pobedi od 2:1 dvostruki strelac bio je Muhamed Badamosi.

U 47. minutu Markao Docić je centrirao iz kornera sa desne strane na prvu stativu, a Badamosi udarcem glavom doneo vođstvo.

Malo kasnije domaćin je uzvratio, Luka Gojković je sa 15 metara pogodio stativu, na odbitak je reagovao Petar Gigić i pogodio za 1:1.

Prodor Badamosija po desnoj strani krunisan je pogotkom, prošao je napadač Brđana pored Milana Obradovića, šutirao iz "mtrvog ugla", uhvatio na spavanju golmana Manojloviča za pobedu.