Autor: Sašo Ilijoski

07.03.2023 21:15
(KRAJ) TSC - Crvena zvezda 1:2: Pešić proradio u pravi čas za šampiona, domaćin skupo "prodao kožu" Facebook/FK Crvena zvezda

Crvena zvezda je u petak dobila 169. večiti derbi i pobegla Partizanu 16 bodova, ali danas u Bačkoj Topoli imaće izuzetno težak zadatak da zadrži oreol "jedinog neporaženog tima" u Evropi, jer je luksemburški Hasperanž doživeo prekjuče prvi poraz. Zvezda je takjop ostala jedina neporažena ekipa u svim ligama Evrope. Poslednji ligaški poraz šampion je doživeo 27. oktobra 2021. od Radnika u Surdulici, u seriji je od 48 vezanih susreta sa pozitivnim rezultatom.

TSC igra odlično pod komandom trenera Žarka Lazetića i danas ima priliku ne samo da sruši na pleća crveno-bele koji nemaju poraz u domaćim takmičenjima ove sezone nego i da izbije na drugo mesto Mozzart bet Superlige posle 25 kola.

TSC je već rušio Zvezdu u svojoj "Areni", koja je danas rasprodata. Bilo je to 2020. godine - 2:1. U martu i u decembru 2021. godine Zvezda je uspevala u završnicama meča da ostvari pobede (3:1, 3:2), dok je prošle sezone ubedljivo slavila 4:0.

Bačkopalančani su ove sezone ostali neporaženi na stadionu "Rajko Mitić" (1:1), ali strelac gola Saša Jovanović danas neće moći da igra. Mnogo više problema sa sastavom tima imao je Miloš Milojević jer u derbi ulazi bez Nemanje Milunovića, Aleksandra Kataija, Strahinje Erakovića i Mirka Ivanića. U odbrani će uz Dragovića biti Stefan Leković.

TSC - Crvena zvezda 1:2 (0:1)

Stadion: "TSC Arena".
Sudija: Miloš Milanović.

Strelci: Ratkov u 70. za TSC, a Pešić u 20. i 46. minutu za Crvenu zvezdu.

TSC: V. Ilić - Cvetković, Stojković (od 74. Vukić), Stojić, Ćalušić, Petrović - Đakovac, Radin (od 78. Kuveljić), Milosavljević (od 74. Mirčevski) - L. Ilić (od 88. Seke), Ratkov.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo, Leković, Dragović, Rodić (od 83. Prucev) - Mijailović, Kanga (od 69. Katai) - Bukari (od 83. Srnić), Kangva (od 64. V. Nikolić), Mitrović (od 69. Azarov) - Pešić.

/ERatkov 70 - Pešić 20, 46/

Partizan - Kolubara 18.30 (Arena 1 Premium)

(UŽIVO) TSC - Crvena zvezda 1:2 (0:1)

07.03.2023. 21:15

Kraj meča, TSC - Crvena zvezda 1:2

Kraj meča, Crvena zvezda je golovima Aleksandra Pešića pobedila 2:1, imala je preko Kataija i Pešića u finipu prilike i za treći gol. TSC je bio na nivou derbija, postigao je gol, napadao, prokockao je pet-šest prilika i ostao praznih šaka.

07.03.2023. 21:07

90. minut: Igraće se još sedam minuta

Sudija Milanović će nadoknaditi sedam minuta.

07.03.2023. 21:06

88. minut: Pešić propušta da reši meč

TSC nema snage da izjednači bez obzira na veliki trud, a Aleksandar Pešić je iz treće šanse umalo postigao i treći gol. Golman Ilić je odlično zaustavio njegov udarac pod prečku sa 14 metara.

07.03.2023. 20:56

(VIDEO) Gol TSC-a

07.03.2023. 20:49

70. minut: GOOOL? TSC smanjuje na 1:2, strelac Ratkov

Konačno Ratkov kruniše dobru igru golom. Dobio je sjajnu dubinsku loptu od Luke Ilića a zatim sa 12-13 metara poslao pod prečku Milana Borjana. Gledao se VAR, ali ofsajda nije bilo.

07.03.2023. 20:36

60. minut: Zvezda brani prednost, TSC pokušava da se vrati u meč

Kao i u prvom delu posle vodećeg gola Zvezde, igrači TSC preuzimaju inicijativu i napadaju, ali za sada ne stvaraju pravu priliku za gol. Zvezda se brani.

07.03.2023. 20:34

(VIDEO) drugi gol Crvene zvezde

07.03.2023. 20:24

46. minut: GOOOL? Vodi Zvezda 2:0, opet Pešić

Druga prilika, drugi šut ka golu TSC i Zvezda vodi 2:0. Aleksandar Pešić je sa 15 metara spakovao loptu u mrežu posle pasa Kangve. Prošlo je svega 49 sekundi igre u drugom delu.

07.03.2023. 20:22

Počelo je drugo poluverme

Počeo je drugi deo meča, sada su i reflektori u "punom sjaju". Nema izmena.

07.03.2023. 20:26

(VIDEO) Velika intervencija Lekovića

07.03.2023. 20:07

Kraj prvog dela, Zvezda vodi, TSC prokockao mnogo prilika

Kraj u svemu čuden utakmice. Zvezda je povela iz prve i jedine prilike preko Aleksandra Pešića, a od tog 20. minuta TSC je dominirao i propustio čak pet lepih prilika da matira Borjana.

07.03.2023. 20:04

45. minut: I Borjan i Leković sprečavaju pogodak

TSC baš nema sreće, prvo je Borjan odbranio zicer Ratkovu sa pet metara u 44. minutu, a dva minuta kasnije je Aranđel Stojković gađao sa 35 metara praznu mrežu, ali je Leković stigao na vreme da spreči pogodak. Udarccu defanzivca domaćina prethodila je intervencija Borjana na 25 metara od gola.

07.03.2023. 20:00

38. minut: TSC napada, Dragović sprečio izjednačenje

Treću veliku priliku imao je TSC. Dragović je akrobatski ispred Ratkova poslao loptu u polje. Napadač TSC bio je na dva metra od gola i spreman da je ubaci u mrežu. Fantastična intervencija komandanta odbrane Zvezde.

07.03.2023. 19:47

28. minut: Novi promašaj igrača TSC

Posle primljenog gola TSC ima inicijativu, stvara i promašuje prilike. Luka Ilić je dobio dobru povratnu loptu na 14 metara, ali je šutirao preko gola.

07.03.2023. 19:59

(VIDEO) Promašaj Milosavljevića

07.03.2023. 19:44

25. minut: Au, kakav promašaj Milosavljevića!

Kakav promašaj Ivana Milosavljevića!!! TSC je izveo sjajnu akciju, Ratkov je proigrao Đakovca, ovaj je uputio sjajnu loptu na dva metra od gola, a Ivan Milosavljević ju je poslao pored stative umesto u praznu mrežu. Promašaj za tv špice!

07.03.2023. 19:58

(VIDEO) Gol Crvene zvezde

08.03.2023. 19:40

20. minut: GOOOL? Zvezda vodi 1:0, strelac Aleksandar Pešić

Povela je Crvena zvezda u 20. minutu. Dobio je Aleksandar Pešić dobru loptu u prostor, proturio je loptu pored Stojkovića, a zatim spoljnom pogodio mrežu sa 14 metara. Prva šansa na meču i pogodak.

07.03.2023. 19:33

15. minut: Kanga dobija žuti karton

Radin je faulirao Kangu, a onda je vezni igrač Zvezde nogom udario igrača TSC. Sudija Milanović je Kangi pokazao žuti karton.

07.03.2023. 19:31

13. minut: Rastrzana igra, nema prilika

Pauza je uticala na igrače oba tima. Igra se rastrzano, uz greške, nema prilika.

07.03.2023. 19:21

3. minut: Posle prekida od 30 minuta, zagrevanja, meč je nastavljen

Meč je nastavljen posle više od 30 minuta prekida. Sudija Milanović je vratio sat na treći minut.

07.03.2023. 19:10

37. minut: Klubovi se saglasili da se meč nastavi

Meč u Bačkoj Topoli će se nastaviti. Klubovi su pristali da se susret nastavi u ovakvim uslovima smanjenog intenziteta reflektora. Ako se ponovo dogodi nestanak struje, meč će biti prekinut i odigran sutra.

07.03.2023. 19:06

32. minut: Problem sa trafostanicom, agregat radi, čekaju se delegat, sudija i predstavnici klubova

Prošle je 17 minuta od prekida, problem je u trafostanici koja snabdeva strujom stadion u Bačkoj Topoli. Uključen je agregat, reflektori su upaljeni, ali je pitanje koliko će moći da izdrže. Čekaju se delegat, sudija, predstavnici oba kluba da se uizjasne da li postoje uslovi za odigravanje meča.

07.03.2023. 19:12

Prekid zbog problema sa trafostanicom i nestancima struje

07.03.2023. 18:51

16. minut: Sudija Milanović je vratio igrače u svlačionicu, neizvestan nastavak!

Treći put je nestala struja na stadionu, pa je sudija Milanović povukao igrače u svlačionicu. Videćemo hoće li se i kada nastaviti meč.

07.03.2023. 18:46

12. minut: ne prestaju problemi sa osvetljenjem, opet prekid

Nešto čudno se dešava sa noponom struje na stadionu TSC. Nije se igralo ni 30 sekundi, a ponovo je nestalo struje, pa se ona vratila. Sudija Milanović je opet prekinuo meč.

07.03.2023. 18:44

10. minut: Meč je nastavljen posle šest minuta prekida zbog slabog napona struje

Vratio se napon, osvetljenje je ponovo po propisima, pa je sudija Milanović nastavio meč posle šest minuta prekida.

07.03.2023. 18:38

4. minut: Problemi sa strujom, sudija je prekinuo meč

Problemi sa strujom na stadionu u Bačkoj Topoli. Pao je napon, pa je sudija morao da prekine meč. Sudija Miloš Milanović je odveo ekipu sa terena, dok se refletori ne počnu da rade punom snagom.

07.03.2023. 18:32

Meč u Bačkoj Topoli je počeo

Meč u Bačkoj Tpoli je počeo, atmosfera na "Areni" je odlična, stadion je pun (skoro 4.000 gledalaca), teren je odlično pripremljen.

07.03.2023. 18:26

Lazetić: Zvezda je Zvezda, pokušaćemo da se nametnemo

"Zvezda je Zvezda, aktuelni je šampion aktuelni, možda i budući. Spremni smo da odigramo dobru utakmicu, pa ćemo da vidimo koliko će to biti dovoljno. Igramo napadački, ali zavisimo od protivnika. Pokušaćemo da se nametnemo. Nećemo imati Jovanovića, koji je kao Katai za Zvazdu. Ali, neće biti ni Kataija, ni Ivanića u timu Zvezde. Da se našalim, možda je Zvezda još mamurna posle slavlja zbog pobede u derbiju, pa da iskoristimo to", rekao je pred meč trener TSC-a Žarko Lazetić.

07.03.2023. 17:28