(KRAJ) TSC - Crvena zvezda 1:3: Šampion osvojio "Arenu", a ostao bez Dragovića i Spajića

02.03.2024 17:57
Ifet Đakovac, vezni igrač TSC-a Facebook/FK Crvena zvezda
Ifet Đakovac, vezni igrač TSC-a

TSC pune četiri godine čeka na novu pobedu nad Crevenom zvezdom u Bačkoj Topoli, a nivo forme oba tima garantuje danas dobar fudbal i daje nadu domaćinima da gostima mogu da pokvare raspoloženje pred 172. večitii derbi sa Partizanom koji se igra naredne subote.

Imao je trener TSC-a Žarko Lazetić određenih problema sa povredama defanzivaca (Stojić, Cvetković) pred ovaj duel 23. kola Mozzart bet Superlige, ali ono što je možda njemu važnije je da su mu svi aduti koji kreiraju igru i na kraju rade ono najvažnije - postižu golove - na raspolaganju.

Sa druge strane. trener šampiona Vladan Milojević ima dovoljno špirok igrački kadar da može da kombinuje. Povreda Koste Nedeljkovića tera ga na određene korekciju kada je reč o defanzivi, ali i njemu je od važnosti da ima uglavnom većinu igrača koji mogu da naprave razliku na terenu.

TSC - Crvena zvezda 1:3 (0:1)

Stadion: TSC Arena.
Sudija: Milan Ilić.
Strelci: Pantović u 61. za TSC, a Kanga u 36. iz penala, Bukari u 61, Hvang u 84. iz  minutu iz penala za Zvezdu.

TSC: Ilić - Krstić, Pejić, Antonić, Petrović (od 70. Vlalukin) - Milosavljević, Vulić (od 70. Radin), Đakovac - Jovanović (od 70. Rakonjac), Pantović (od 74. Stanić), Ćirković.
CRVENA ZVEZDA: Glazer – Mijailović, Dragović (od 30. Điga), Spajić, Rodić – Hvan, Kanga – Bukari, Ivanić (od 78. Olanjinka), Lučić (od 42. Stamenić) - Endiaje (od 78. Kraso).

(UŽIVO) TSC - Crvena zvezda

02.03.2024. 17:57

Kraj meča, Zvezda je slavila 3:1

Kraj meča, Zvezda je slavila 3:1.

02.03.2024. 17:56

90. minut: Novi peh za Zvezdu, Spajić se povredio

Ostala je Zvezda sa desetoricom jer je Uroš Spajić zbog povrede lista morao da napusti teren.

02.03.2024. 17:46

84. minut: GOOOL! Zvezda vodi 1:3, strelac Hvang sa penala

Prvi penal je izveo Kanga, a drugi Korejac Hvang. Obojica uspešni.

02.03.2024. 17:45

82. minut: Novi penal za Zvezdu

Goran Antonić je odgurnuo sa dve ruke Olanjinku na ivici peterca i za sudiju Ilića to je penal.

02.03.2024. 17:43

80. minut: Zatišje na TSC Areni

Posle dve porilike TSC-a usledilo je neko prividno zatišje na TSC Areni. Igra se izmešu dva šesnaesterca, što više odgovara gostima koji vode.

02.03.2024. 17:33

68. minut: Velika odbrana Glazera

TSC je ponovo izigrao odbranu Zvezde, Saša Jovanović je sa desetak metara šutirao, ali je Glazer uspeo nogom da odbrani, a Šiga da otkloni opasnost.

02.03.2024. 17:31

66. minut: Veliki promašaj Milosavljevića

I ao je TSC sjajnu akciju i veliki zicer, ali povratnu loptu je Milosavljević sa 12 metara poslao preko prečke.

02.03.2024. 17:25

63. minut: GOOOL! Zvezda opet vodi 1:2, stgrelac Bukari

Samo dva minuta trajal je radost igrača TSC. Zvezda opet vodi 2:1, Kangin centaršut su mnogi promašili, Bukari je bio sam na pet metara i sa druge stative lako je pogodio.

02.03.2024. 17:23

61. minut: GOOOL! TSC izjendačuje na 1:1, strelac Pantović

Vulić je odlično izveo korner, Miloš Pantović je nadskočio Đigu i sa pet metara poslao loptu u mrežu.

02.03.2024. 17:22

60. minut: Glazer brani šut Jovanovića

Saša Jovanović je izmakao pažnji Spajića, šutirao u padu sa 10 metara, ali je Glazer nogom odbranio.

02.03.2024. 17:17

54. minut: Bukari pogađa spoljni deo mreže

Nije Zvezda kaznila novu grešku domaćina. Osman Bukari je sam izbio pred Ilića iskosa sa desne strane, ali je pogodio spoljni deo mreže.

02.03.2024. 17:15

52. minut: Velike prilike za Ivanića

Želja TSC-a da igraju od golmana već drugi put na meču iskoristila je Zvezda. Ivanić je presekao povratnu loptu Đakovca, ali je nije iskontrolisao pa je šansa propala. U nastavku akcije Ivanić je sa osam metara šutiroa glavom posle centaršuta Mijailovića. Lopta je otišla iznd prečke.

02.03.2024. 17:13

50. minut: Nezgodna povreda golmana TSC-a

Golman domaćina Veljko Ilić doživeo je neugodnu povredu kada su mu Antonić i Ndjaje pali na koleno posle jednog duela na metar-dva od gola. U prvi mah je izgledalo da će možda i on morati pre vremena van terena, ali se pridigao i nastavio meč.

02.03.2024. 17:08

46. minut: Dobar pokušaj Ćirkovića

TSC je pomerio linije unapred, Ćirković je šutirao sa 16 metara tik iznad prečke.

02.03.2024. 17:06

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, TSC nije menjao, Zvezda je napravila dve prinudne izmene u prvom delu i Milojeviću je ostao samo još jedan termin za izmene u nastavku.

02.03.2024. 16:51

Kraj prvog dela, vodi Zvezda 0:1

Kraj prvog dela, vodi Zvezda 0:1.

02.03.2024. 16:48

46+1. minut: Điga spasava Glazera

Golman Zvezde Omri Glazer je slabo ispucao loptu, ona je prosleđena Jovanoviću kome je je u šut sa 13 metara uklizao Naser Điga i otkolonio opasnost. Posle kornera Glazer je morao da prebacuje loptu preko prečke posle šuta Petrovića.

02.03.2024. 16:45

42. minut: Povredio se i Lučić, Stamenić na terenu

Vladan Milojević je morao da napravi i drugu prinudnu izmenu u prvom poluvremenu. Povredio je list i zglob leve noge Vladimir Lučić, pa je na teren ušao Marko Stamenić.

02.03.2024. 16:38

36. minut: GOOOL! Vodi Zvezda 0:1, strelac Kanga iz penala

Gelor Kanga je izveo dobro penal iako mu je golman Ilić pročitao stranu. Zvezda vodi 0:1.

02.03.2024. 16:37

31. minut: Kanga ukrao loptu, pa nije

Gelor Kanga je ukrao loptu na ivici šesnaesterca Vuliću, krenuo prema Iliću i onda pao zajedno sa igračem TSC-a. Sudija nije ništa dosudio, ali dobio je znak iz VAR sobe. Pogledao je snimak i dosudio penal. Da li je Vulić loptu zakačio rukom ili je kazneni udarac dosuđen zbog faula nad Kangom, ostaje dilema.

02.03.2024. 16:27

28. minut: Pokušaj Ndjajea, Dragović se povredio

Srđan Mijailović, koji danas igra desnog beka dobro je centrirao sa desne strane. Šerif Ndjaje je šutirao glavom, a Ilić odbranio. Maler za crveno-bele je povreda kapitena Aleksandra Dragovića koji je dobio udarac u list. Posle ukazane pomoći vratio se na teren, ali ne može da nastavi meč. Na teren će Nasr Điga.

02.03.2024. 16:23

20. minut: Ofanziva crveno-belih, nema golova

Crvena zvezda dominira u polju, napada, ali nema golova. Odbrana TSC-a za sada funkcioniše veoma dobro, uspevaju da izlaze na vreme u blok, ali ofanzivno im se još ne pruža prilika da ugroze Glazera. Imao je Vulić jednu kontru, šutirao je sa 18 metara pored gola.

02.03.2024. 16:09

8. minut: Prečka Gelora Kange

Crvena zvezda je ofanzivnija u uvodnim minutama, a Gelor Kanga je sa 17 metara snažnim udarcem uzdrmao prečku.

02.03.2024. 16:00

Počeo je meč na TSC Areni

Počeo je meč na TSC Areni. Više od tri hiljade navijača je na tribinama, teren je perfektan, svi preduslovi su tu za odličan fudbal.

02.03.2024. 15:50

Ovako je bilo na "Marakani"

Rivali bez kiksa ovog proleća

TSC je ovog proleća pobedio IMT (2:0), Radnik (1:0) i Železničar (3:2), dok je Zvezda savladala Voždovac (2:1), Novi Pazar (3:0) i Čukarički (3:0).