(KRAJ) Novi Pazar - Partizan 0:1: Severina za 12. uzastopni trijumf crno-belih

06.11.2023 16:53
(KRAJ) Novi Pazar - Partizan 0:1: Severina za 12. uzastopni trijumf crno-belih FK Partizan

Partizan, lider Mozzart bet Superlige stigao je u Rašku prilično oprezan jer je Novi Pazar jedno od klubova koji je u poslednjih nekoliko sezona umeo da bude kost u grlu crno-beluh na svom terenu.

Crno-beli su nanizali 11 uzastopnih pobeda, imaju meč manje i tri boda više od prvog pratioca Crvene zvezde i željni su da nastave svoj niz, ali i da prekinu jednu lošu seriju u Novom Pazaru. Od poslednjih pet gostovanja, čak tri puta su bili poraženi u borbi za bodove: prošle sezone je bilo 1:0 za domaćina, u sezoni 2020/21 3:2, kao i u sezoni 2015/16 3:2.

Novi Pazar je u veoma dobroj seriji, osvojili su 10 bodova u poslednja četiri kola, pobedili su Vojvodinu, Čukarički i Železničar, remizirali sa TSC. Trenutno je tim trenera Siniše Dobrašinovića na deobi šeste pozicije i sa tri boda bi izbili na četvrto mesto. Znaju to Adem Ljajić, Marko Šćepović, Sejduba Suma, nekadašnji asovi crno-belih koji će imati i motiv više da se iskažu protiv bivšeg kluba. Od starta će igrati samo Ljajić, Šćepović i Suma su na klupi.

Trener crno-belih Igor Duljaj se nada još jednoj dobroj partiji svog tima, a žalio je što se meč igra bez prisustva publike zbog kazne domaćina.

Novi Pazar - Partizan 0:1 (0:1)

Stadion: Gradski.
Sudija: Miloš Milanović.
Strelac: Severina u 2. minutu.

NOVI PAZAR: Mirković - Lazić, Azemović, Sise, Floro (od 60. Anan) - Momčilović (od 81. Obradović), Đin-ho (od 60. Suma), Ergelaš (od 60. Čirjak), Milojević (od 46. Šćepović) - Ljajić, Karaklajić.

PARTIZAN: Jovanović - Filipović, Marković, Ilić, Antić - Kanute (od 46. Šćekić), Belić - Severina (od 63. Nikolić), Natho (od 63. Kalulu), Zahid - Saldanja (od 88. Menig).

(UŽIVO) Novi Pazar - Partizan

06.11.2023. 16:48

90+2. minut: Menig nije stavio tačku

Kontra Partizana, Menig je neometan šutirao sa 16 metara i nije pogodio.

06.11.2023. 16:47

90. minut: Još pet minuta nadoknade

Partizan se brani, Pazar napada, još pet minuta nadoknade.

06.11.2023. 16:38

82. minut: Domaćin u naletu, sve karte bacio na napad

Potpuna ofanziva Novog Pazara, sve karte su bacili na napad, ali gola nema.

06.11.2023. 16:31

74. minut: Jovanović je nesavladiv!

Novi zicer Pazara i magija Jovanovića. Prvo je nogom odbranio udarac Marka Šćepovića sa par metara, a onda je Sise sa dva metra poslao loptu pored gola.

06.11.2023. 16:30

72. minut: Jovanović opet sjajno brani

Nova velika prilika za Novi Pazar i nova sjajna odbrana Jovanovića. Čirjak je izbegao ofsajd zamku, šutirao ali golman crno-belih je opet izašao kao pobednik.

06.11.2023. 16:20

62. minut: Promašaj Natha

Imao je Natho "penal" za 2:0, ali je povratnu loptu Severine sa 10-tak metara poslao tamo gde je Mirković.

06.11.2023. 16:18

61. minut: Kakva prilika za Sumu i kakva intervencija Markovića

Sejduba Suma je posle minuta na terenu imao kolosalnu priliku. Dobro je primio loptu, šutirao sa pet metara, ali je Svetozar Marković fenomenalno uklizao i izblokirao udarac.

06.11.2023. 16:15

60. minut: Crno-beli u ofanzivi, dve odbrane Mirkovića

Šansa Karaklajića naterala je goste da podignu nivo igre. Napadali su sedam-osam minuta, golman Mirković je odbranio udarce Natha i Zahida.

06.11.2023. 16:07

51. minut: Jovanović brani zicer Ergelašu

Velika prilika za Novi Pazar. Šćepović je prebacio odbranu Partizana, Kartaklajić je bio sam pred Jovanovićem koji ,i je ušao u šut i sprečio izjednačenje.

06.11.2023. 16:02

Počeo je drugi deo meča, dve izmene

Počeo je drugi deo meča, dve izmene. Kod domaćina je Marko Šćepović zamenio Milojevića, a Šćekić je ušao u igru umesto Kanutea kod gostiju.

06.11.2023. 15:47

Kraj prvog dela, vodi Partizan

Kraj prvog dela, vodi Partizan. Dobar fudbal, mnogo prilika, veliki promašaj Kanutea i Saldanje, a mrežu je pogodio samo Severina i to posle 97 sekundi.

06.11.2023. 15:44

45. minut: Crno-beli odoleli naletima domaćina

Novi Pazar je napadao u poslednjih pet minuta prvog dela, dobro su kombinovali Ljajić, Đin-Ho, Karaklajić, ali nisu uspevali i da prevare defanzivce crno-belih koji su bili spremni za igru kratkih pasova.

06.11.2023. 15:40

40. minut: Veliki promašaj Saldanje

Mateus Saldanja se obrukao. Lopta mu se odbila na drugoj statiovi i to na levu nogu, sa tri metra je promapio ceo gol.

06.11.2023. 15:30

30. minut: Jovanović brani "bombu" Flora

Levi bek domaćina Floro poslao je pravu "bombu" sa 20 metara, ali je golman Jovanović bio odbro postavljen. U kontri tri na jedan, Severina nije uspeo da uposli Saldanju i Zahida. Odličan ritam meča, velika borbenost i mnogo prilika do sada.

06.11.2023. 15:24

24. minut: Velika odbrana Mirkovića, pa Sisea

Velika šansa za Partizan posle kornera, lopta se odbila na nekoliko metara do Kanutea koji je šutirao. Golman Mirković je odbranio, a zatim je Sise makazicama sprečio loptu da uđe u gol.

06.11.2023. 15:20

18. minut: Dve velike prilike - za Ljajića i Saldanju

Igra se brzo i otvoreno u Pazaru. Ergelašov udarac je odbranio Jovabnović, Adem Ljajić nije bio precizan, a u kontri je Mirković sprečio Saldanju da uveća prednost gostiju.

06.11.2023. 15:14

14. minut: Ljajić promašio prvu priliku

Sve je opasniji Novi Pazar, Adem Ljajić je dobri primio jedan pa na 16 metara, ušao je korak-dva napred, ali je šutirao preko bloka i preko prečke.

06.11.2023. 15:11

10. minut: Domaćin napada, odbrana crno-belih sigurna

Brzo vođstvo Partizana paralisalo je igrače Novog Pazara samo na nekoliko minuta. Domačin pokušava preko krila da stvori priliku, ali odbrana gostiju je za sada sigurna.

06.11.2023. 15:03

2. minut: GOOOL! Vodi Partizan 1:0, strelac Severina

Sjajan početak meča za Partizan, Ksander Severina je dobio loptu na 25 metara, stigao je na ivicu šesnaesterca i postigao evrogol. I to posle 97 sekundi meča.

06.11.2023. 15:00