(KRAJ) Partizan - Novi Pazar 2:0: Crno-beli prate Zvezdu, Pazarci u plej-autu

07.04.2024 21:54
Proslava gola igrača Partizana MN Press
Proslava gola igrača Partizana

Partizan više nama šanse da bude "broj jedan" u plej-ofu posle pobede Crvene zvezde u Surdulici, ali imaju obavezu da trijumfuju i ostanu na "minus četiri" pred poslednje kolo prvog dela Mozzart bet Superlige. Novi Pazar u Humskoj (20.00, TV Arena 1 Premium) može da ostane u trci za plej-of i uradiće što je do njih da iznenade favorita.

Trener Partizana Igor Duljaj ponovo nije mogao da izvede najbolju postavu. Mateus Saldanja nije fit, pa je ponovo Samed Baždar u startnoj postavi. Na teren su se vratili oporavljeni Goh i Zahid, a na terenu će biti Kanute, koji dugo nije igrao (osam mečeva na klupi).

Novi Pazar je sa novim trenerom Slavkom Matićem stigao u Humsku. Adem Ljajić, Sejduba Suma i Marko Šćepović su se vratili na teeren bivšeg kluba i sigurno će imati mnogo motiva da potvrde klasu pred navijačima crno-belih.

Partizan - Novi Pazar 2:0 (1:0)

Stadion: Partizana.
Sudija: Lazar Lukić.
Strelci: Severina u 35, Kastiljo u 56. minutu.

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Kovačević, Marković, Antić – Kastiljo, Kanute (od 66. Ovusu) – Severina (od 82. Janković), Zahid (od 79. Šćekić), Goh (od 66. Kalulu) – Baždar (od 66. Nikolić).

NOVI PAZAR: Mirković – Bojat, Fajed, Azemović, Floro – Đo, Momčilović (od 62. Islamović), Adešina (od 62. Srećković), Ljajić (od 62. Karaklajić) - Suma (od 72. Petković), Šćepović (od 62. Opara).

(UŽIVO) Partizan - Novi Pazar

07.04.2024. 21:55

Kraj utakmice, pobeda Partizana 2:0

Kraj utakmice, pobeda Partizana 2:0 golovima Severine i Kastilja. Crno-beli su ostali na minus četiri u odnosu na Zvezdu, a Novi Pazar će igrati u plej-autu, jer kolo pre kraja ima tri boda manje i meč više od Napretka, a slabiji međusobni skor.

07.04.2024. 21:51

87. minut: Opara upropastio priliku za Novi Pazar

Mogao je Novi Pazar do gola, ali Opara je bio sebičan. Odlučio se sam da završi kontru i - promašio je ceo gol.

07.04.2024. 21:43

82. minut: Partizan privodi meč kraju

Partizan polako privodi meč kraju, Pazarci nemaju snage za neki preokret.

07.04.2024. 21:33

69. minut: Karaklajić pogodio prečku

Mogao je Novi Pazar da unese neizvesnot u meč. Karaklajić se u odsudnom momentu okliznuo, umesto šuta bio je viđen lob i lopta je odsela na prečki i zabršila u gol autu. Prethodno je gol Severine poništen zbog ofsajda.

07.04.2024. 21:18

56. minut: GOOOL! Vodi Partizan 2:0, strelac Kastiljo

Duplira prednost Partizan. Kastiljo je sa 16 metara postigao evro-gol, lopta je "liznula" prečku i završila u samom uglu nemoćnog Mirkovića.

07.04.2024. 21:11

50. minut: Kakav promašaj Severine

Neverovatno kako nije 2:0 za Partizan. Zahid je nesebično vratio loptu do Severine na sedam-osam metara koji je imao praznu mrežu pred sobom. Ali, Holanđanin je pogodio u nogu golmana Mirkovića, kome svaka čast na želji i reakciji.

07.04.2024. 21:05

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena u sastavima.

07.04.2024. 20:49

Kraj prvog poluvremena, vodi Partizan

Kraj prvog poluvremena, vodi Partizan.

07.04.2024. 20:44

42. minut: Otvorio se meč, prvi faul Partizana

Otvorio se meč, mogao je Partizan preko Stojkovića i Zahida da uveća prednost, a pravi raritet je prvi faul crno-belih na meču u 42. minutu. Napravio ga je Aranđel Stojković, mada nije postojao...

07.04.2024. 20:39

36. minut: Sreća za crno-bele, Adešina je bio u ofsajdu

Prošlo je 50-tak sekundi od gola, a sudija Lazar Lukić je pokazao na penal za goste, posle faula Kanutea nad Ljajićem. Srećom po crno-bele, asistent Adešina je bio u ofsajdu.

07.04.2024. 20:37

35. minut: GOOOL! Vodi Partizan 1:0, strelac Ksander Severina

Ksander Severina prekinuo je uspavanku u Humskoj. Posle duge akcije, Severina je dobio loptu na 16 metara i pogodio je sam donji ugao.

07.04.2024. 20:33

30. minut: Crno-beli bez završnog pasa

Partizan za sada nije stvorio nijednu zrelu priliku iako je imao nekoliko obvećavajućih napada. Izostali su završni pasovi, mada i odbrana gostiju dobro funkcioniše.

07.04.2024. 20:21

20. minut: Period bolje igre Pazaraca

Peirod biolje igre Novog Pazara. Dobro kombinuju, kroz pas dolaze do 16 metara, ali nema završnog pasa. Partizan je stao posle ofanzive u prvih 10 minuta, Zahid je pokušao sa 16 metara i nije pogodio.

07.04.2024. 20:14

11. minut: Jovanović brani udarac Šćepovića

Partizan dominira, ali prvu veliku priliku propušta Novi Pazar. Marko Šćepović je šutirao iskosa sa leve strane, ali je golman Jovanović ukrotio taj udarac.

07.04.2024. 20:05

3. minut: Prvi zapretio Antić

Prva prilika za Paritzan, Levi bek Antić je pokupšao sa 16 metara desnom nogom, ali je udarac bio izblokiran.

07.04.2024. 20:00

Počeo je meč u Humskoj

Počeo je meč u Humskoj, crno-beli žele tri boda da ostanu na "minus četiri" u odnosu na Crvenu zvezdu, a Novom Pazaru samo pobeda donosi nadu da bi mogli da se nađu u plej-ofu.

07.04.2024. 19:52

Kanute prvi put u 2024. godini

Danas će biti prvi nastup Frenka Kanutea za Partizan još od 11. decembra i utakmice sa Radničkim u Nišu. Senegalac je zbog povrede propustio zimske pripreme, pa je na njegovo mesto uskočio Ovusu, koji je danas na klupi. Čak petorica fudbalera u startnoj postavi Novog Pazara je bilo u Partizanu: desni bek Bojat, koji je prošao školu crno-belih, kao i Suma, Ljajić, Šćepović i Momčilović.