pre 8 sati 23: 40
Murinjo: Vini mi je pričao jedno, Prestijani drugo, ne verujem 100 odsto nikome
Trener Benfike ne želi da staje ni na čiju stranu i neće dolaziti na "Santijago Bernabeu" jer je isključen.
Šok smena trenera donela je boljitak Vojvodini jer je novi trener Radoslav Batak, protiv bivšeg kluba Radničkog iz Niša debitovao najubedljivijim trijumfom na "Čairu" od 4:1 (2:0) u prvom meču 24. kola Mozzart bet Superlige. Trener domaćina Nenad Lalatović će sigurno imati mnogo toga da kaže igračima za defanzivu, jer su greškama častili veoma dobre goste, a posebno dvostrukog strelca Dejana Zukića. Nišlije su želele plej-of, ali serijom loših rezultata ovog proleća moraće da misle i o borbi za opstanak.
Radnički i Vojvodina su odigrali veoma dobar meč, dobrog intenziteta, napadački, s tim da su gosti na startu energičniju igru krunisali uz dva "poklona" domaćina. Prvo je Savić napravio penal u 5. minutu neoprezno gazeći Traorea posle prekida, što je bio čak deveti Nišlija u ovoj sezoni, a Filip Malbašić je nadmudrio golmana Stevanovića.
Nije to poremetilo Nišlije koji su pet minuta kasnije imali zicer preko Mićina koji je ukrao loptu Vitasu, izašao sam pred Carevića i nije ga nadmudrio. Zatim je odbrana Nišlija častila Zukića. Primio je vezni igrač Vojvodine loptu na šest-sedam metara od gola, ali uz gol aut liniju. Niko nije izašao na njega, a bilo ih je čak četvorica u belo-crvenim dresovima, pa je Zukić "probušio" Stevanovića sa pet metara. Neshvatljiva reakcija igrača Nišlija.
Napali su domaćini iz svog raspoloživog arsenala ne vodeći preterano računa o odbrani, Belaković je dva puta nezuspešno pokušao da ugrozi goste iz Novog Sada. Ostavljali su domaćini i mnogo prostora, pa su gosti u kontrama imali i sreće u dva navrata da ih bivši igrač kluba Čumić ne kazni.
Radnički je imao inicijativu u drugom delu, pokušao je da se vrati u meč, ali nova kontra i nove taktičke greške rešile su pitanje pobednika u 58. minutu. Nikolić i Simić su ostavili Zukića samog na visinu penala a tu već Stevanović nije mogao ništa da uradi - 0:3! Kako su u defanzivi igrači domaćini nije moglo drugačije da se završi nego katastrofom. Uroš Nikolić je u 64. minutu bio sam na desetak metara, usledila je finta, pa precizan udarac za 0:4.
Vojvodina je olako prokockao dve prilike za 0:5, pa je Belaković posle jedne dobre akcije postigao utešni pogodak za domaćina.
"Napravimo penal, pa im damo taj drugi gol. Posle nismo mogli da se vratimo u meč. Vojvodina je dobra, brza ekipa, videli ste sve", procedio je kroz zube u kameru TV Arena sport sad već zabrinuti trener domaćina Nenad Lalatović.
Radoslav Batak je rekao da ekipa Vojvodine nije imala sreće u prethodnim mečevima:
"Imali smo dva dana da vidimo šta da radimo bolje. Čestitam igračima na odnosu, pobedi, mada mi se nije svidelo poslednjih 10 minuta. Idemo dalje".
Mozzart Bet Superliga, 24 kolo
Utorak
Radnički Niš - Vojvodina 1:4 (0:2)
/Belaković 83 - Malbašić 9 pen, Zukić 18, 58, U. Nikolić 64/
Radnik - Voždovac 18.00 (TV Arena 1 Premium)
Sreda
Mladost GAT - Napredak 14.00 (TV Arena 1 Premium)
Spartak - Novi Pazar 16.00 (TV Arena 1 Premium)
Mladost - Čukarički 18.00 (TV Arena 1 Premium)
Četvrtak
Radnički 1923 - TSC 14.00 (TV Arena 1 Premium)
Kolubara - Javor 18.00 (TV Arena 1 Premium)
Petak
Crvena zvezda - Partizan 19.00 (TV Arena 1 Premium)
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
08.03.2023 12: 00
Fudbalski klub Radnički saopštio je danas da je Upravni odbor niškog kluba imenovao Dragana Šarca za novog šefa stručnog štaba, pomagaće mu Stojanović, Đorđević i Kahriman.
03.03.2023 12: 55
Trener Vojvodine izneo svoja očekivanja pred gostovanje Voždovcu u 25. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.
27.02.2023 17: 45
Trener Radničkog iz Niša će u utorak od 16.00 (TV Arena 1 Premium) voditi ekipu protiv svog bivšeg kluba, Vojvodine.
26.02.2023 12: 59
Posle remija sa Radnikom u petak, UO Vojvodine raskinuo ugovor sa Milanom Rastavcem i danas postavio Radoslava Bataka za novog šefa stručnog štaba.
pre 8 sati 23: 40
Trener Benfike ne želi da staje ni na čiju stranu i neće dolaziti na "Santijago Bernabeu" jer je isključen.
pre 8 sati 23: 32
Sudija meča Benafika - Real reagovao na prigovor Vinisijusa Žuniora koga je vređao igrač Benfike posle gola u 50. minutu.
pre 8 sati 23: 15
Fudbaleri Borusije Dortmund napravili su veliki korak ka plasmanu u osminu finala Lige šampiona pošto su u prvom meču plej-ofa (1/16 finala) savladali Atalantu sa 2:0 na svom "Signal Iduna Parku". Bio je to veoma dobar i sadržajan meč, u kojem su Nemci poveli već u ranoj fazi i do kraja kontrolisali dešavanja na terenu.
pre 8 sati 23: 06
Brazilac posle gola zbog uvreda odbijao 10 minuta da se vrati na teren, ali bio je meč viner Reala protiv Benfike u Lisabonu 1:0 (0:0), u prvom meču plej-ofa osmine finala Lige šampiona.
Ostavite komentar