Inter slomio otpor Udinezea u finišu utakmice

Izvor: Arena sport

18.02.2023 22:46
Inter slomio otpor Udinezea u finišu utakmice Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Intera savladali su Udineze na "Đuzepe Meaci" rezultatom 3:1 (1:1) i zadržali drugu poziciju na tabeli Serije A

Gosti iz Udina imali su povoljan ishod do 73. minuta kada je pobedu "nerazurimna" najavio Henrik Mkhitarijan. Prethodila je lepa akcija po levoj strani u kojoj su učestvovali Čalhanoglu i Dimarko, natrčao je fudbaler Jermenije i udarcem iz prve efektno matirao odbranu gostiju za 2:1.

Trijumf domaćina overio je Lautaro Martinez, u 89. minutu. Argentinac je primio loptu koju mu je upustio Dambrozio i zatresao mrežu za konačnih 3:1.

U 20. minutu neoprezno je u svom petercu  startovao Valas, pokosio je Damfrisa i nakon VAR provere dosuđen je penal za "nerazure", a Lukaku bio precizan i doneo vođstvo domaćinu.

U finišu poluvremena hladan tuš za Inter. Lukaku je pogreašio na polovini Udinezea, krenula je kontra gostiju Pereira je proigrao na levom boku Sendija Lovrića koji je utrčao i efektnio matirao Handanovića za 1:1.

Džeko je u 71. minutu propustio šansu da donese vođstvo, ali je vrlo brzo odbrana gostiju kapitulirala. Odličnu priliku za Udineze propustio je Sakses, njegov šut odbranio je Handadović.