Inter silovit protiv Udinezea, tri gola za sedam minuta i prvo mesto na tabeli

09.12.2023 22:39
Fudbaleri Intera Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni
Fudbaleri Intera

Fudbaleri Intera bili su ubedljivi protiv Udinezea u 15. kolu italijanske Serije A i slavili sa ogromnih 3:0 (3:0).

Udineze se sasvim solidno držao do samog finiša prvog poluvremena, ali se onda sve srušilo kao kula od karata.

Sve je počelo kada je u 33. minutu Lautaro Martinez oboren u kaznenom prostoru, a sudija je tek nakon konsultacije sa VAR sobom dosudio penal.

Odgovornost je preuzeo Hakan Čalhanoglu i bio više nego uspešan, a onda je usledio potpuni potop Udinezea.

U 42. minutu turski internacionalac je uposlio Federika Dimarka, koji je snažnim udarcem savladao Marka Silvestrija.

Na 3:0 povisio je Markus Tiram i tako potvrdio pobedu Intera, Francuza je odlično pronašao Henrik Mktarijan, a ovaj bez problema zapečatio sudbinu rivala.

U drugom poluvremenu ritam je značajno opao, nije bilo previše uzbuđenja, sve do 85. minutu kada je Lautaro Martinez posle solo akcije u koju je krenuo maltene sa sredine terena postigao svoj 14. gol u sezoni.