Samardžić strelac protiv Intera, ali uzalud: Fratezi u nadoknadi doneo tri boda "neroazurima"

Autor: Aleksa Janković

08.04.2024 22:43
Detalj sa utakmice Udineze - Inter Tanjug/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP
Detalj sa utakmice Udineze - Inter

Fudbaleri Intera su savladali Udineze 2:1 (0:1) nakon preokreta u poslednjoj utakmici 31. kola italijanske Serije A. Davide Fratezi je u nadoknadi doneo tri boda "neroazurima", dok je Lazar Samardžić postigao gol za domaćina.

Gotovo čitavo prvo poluvreme su gosti iz Milana dominirali terenom. Imali 11 šuteva ka golu protivnika, 77 posto poseda lopte, ali je domaćin prvi stigao do pogotka. U 40. minutu, Samardžić se namestio na levu nogu, delovalo je da želi da proigra saigrača u šesnaestercu ali je lopta na kraju završila u golu. Udineze je tako na pauzu za poluvreme otišao minimalnim vođstvom.

Aktuelni lider na tabeli je već na startu drugog poluvremena uzvratio udarac, ali je pogodak Karlosa Agusta poništen nakon reakcije iz VAR sobe. Međutim, nije bilo spasa u 55. minutu kada je glavni arbitar pokazao na "belu tačku", a Hakan Čahanoglu bez problema savladao Maduku Okojea. Pritiskali su gosti do kraja, a to se konačno isplatilo u 95. minutu kada je Fratezi naleteo na odbijenu loptu i smestio loptu u mrežu Udinezea.

Inter je i dalje na prvoj poziciji nakon remija sa 82 osvojenih bodova, 14 više od drugoplasirano Milana. Sa druge strane Udineze se nalazi na 14. mestu sa 28 bodova.