16.09.2023 16:56
Vlahović vodio Juventus do pobede: Golovi Srbina za tri boda "stare dame" protiv Lacija Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Kada se večeras završi veliki milanski derbi ili će samo jedna ekipa biti na vrhu sa svim pobedama u četiri odigrana kola ili će oko čelne pozicije na tabeli Serije A stvoriti velika gužva, sa tri ili četiri ekipe sa skorom od tri pobede i jednog remija.

Juventus je uspešno završio posao u 4. kolu protiv Lacija, pobedivši Rimljane 3:1 (2:0), a dvostruki strelac za "bjankonere" bio je srpski reprezentativac Dušan Vlahović. Napadač "stare dame" i "orlova" izjednačio se sa Olivijeom Žiruom na drugom mestu sa po četiri postignuta gola, dok je lider na listi strelaca i dalje Lautaro Martinez. Argentinac je u prva tri kola postigao pet golova.

Juventus je bio odličan pred svojim navijačima, a mrežu rivala načeo je već u desetom minutu preko srpskog golgetera. Federiko Kijeza je duplirao prednost "stare dame" u 26. minutu i već tada je bilo jasno da Lacio neće dobro proći u Torinu.

Ipak, nadu "nebeskoplavima" vratio je Luis Alberto u 64. minutu, ali je samo tri minuta kasnije Vlahović drugim golom na utakmici stavio tačku na "i".

Juventus ima 10 bodova, dok je Lacio veoma loše počeo sezonu i ima tek tri boda, odnosno jedan trijumf i čak tri poraza.