Marušić doneo trijumf Laciju u nadoknadi: "Stara dama" bezopasna bez Vlahovića i Kostića

30.03.2024 19:57
Adam Marušić slavi gol na utakmici Lacio - Juventus Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini
Adam Marušić slavi gol na utakmici Lacio - Juventus

Fudbaleri Lacija su savladali Juventus 1:0 (0:0) u 30. kolu italijanske Serije A. Utakmicu je zbog crvenog kartona propustio Dušan Vlahović, dok se za Filipa Kostića navodi da nije bio u protokolu zbog povrede.

"Bjankoćelesti" su znatno bolje započeli utakmicu. Videla se svežina nakon dolaska novog trenera, jer je Igor Tudor u toku reprezentativne pauze zamenio Mauricija Sarija. Ipak, u prvih 45 minuta nije bilo ozbiljnij prilika, a na pauzu se otišlo bez pogodaka.

Ni u drugom poluvremenu nije viđena drugačija slika. "Stara dama" je bez Dušana Vlahovića bila gotovo bezopasna po gol Kristosa Mandasa, ali se ne može reći ni da je domaćin uspeo da ugrozi Vojćeha Šćešnog. Masimilijano Alegri je probao izmena da probudi ekipu, ali mu ni to nije pošlo za rukom. Delovalo je da će obe ekipe osvojiti po bod, ali je Adam Marušić u 93. minutu doneo trijumf Laciju.

Klub iz Rima se nakon ove pobede popeo na sedmu poziciji sa 46 boda, isto koliko i devetoplasirani Torino. Juventus sa druge strane zauzima treće mesto sa 59 osvojenih bodova.