Brajton za četiri minuta do tri boda: Šefild mu olakšao stvari ranim crvenim kartonom

18.02.2024 17:00
sudija konsultuje VAR na meču Šefild - Brajton Tanjug/Nigel French/PA via AP
sudija konsultuje VAR na meču Šefild - Brajton

Brajton je za jedno poluvreme ili, još preciznije, za svega 24 minuta, savladao Šefild junajted na stadionu protivnika - 0:5 (0:2), pa je u 25. kolu Premijer lige nadoknadio sve što je izgubio pre nedelju dana na terenu Totenhema.

Bolje rangirani od dva aktera prve današnje utakmice PRL posao je završio već na polovini prvog poluvremena, pošto je za kratko vreme dva puta sapleo domaćina, na idealan način iskoristivši rani crveni karton rivalskog igrača.

Brajton je bio favorit i pre nego što je ušao u klinč sa "fenjerašem", ali mu je Mason Holgate maksimalno olakšao posao, tako što je napravio žestok faul u 12. minutu, a sudija ga, istina tek posle konsultacije VAR-a, sankcionisao isključenjem.

Gosti nisu odugovlačili sa reakcijom, pa je Fakundo Buanonote bio precizan s malje daljine, posle jednog kornera, a Deni Velbek malo kasnije dočekao jedan odbitak i sproveo ga u mrežu protivnika.

U takvim, neravnopravnim okolnostima očekivano je bilo da ionako nekvalitetniji tim dobije još neki nokaut udarac, što se i desilo u drugom delu susreta. Prvo je Džek Robinskon sam savladao svog golmana (75), a onda je ime Simona Andigre dva puta završilo na semaforu (78, 86).