Čelsi tesno pobedio Njukasl i maksimalno mu se primakao na tabeli

11.03.2024 23:01
duel s meča Čelsija i Njukasla Tanjug/AP Photo/Ian Walton
duel s meča Čelsija i Njukasla

Čelsi se nalazi predaleko od pozicija koje vode u UEFA takmičenja sledeće sezone, ali gleda da iskoristi svaku priliku da ispravi šta se da popraviti i sačuva makar teorijsku šansu u hepiend, pa je tako savladao Njukasl u zadnjoj utakmici 28. kruga Premijer lige - 3:2 (1:1).

Istina, nimalo lako i jednostavno, jer su "svrake" uporno vrebale priliku da "kljucnu" domaćina sa "Stamford bridža" i odmaknu večerašnjem rivalu na tabeli, jer su mu pre ovog poraza bežali za jednu poziciju i četiri boda.

Prvi deo prvog poluvremena pripao je sastavu iz Londona, koji je poveo već u 6. minutu preko Džeksona, ali su crno-beli kasnijim stavom i držanjem na terenu zaslužili izjednačenje u režiji Isaka (43).

U nastavku su timovi bili tu negde, s tim da je Čelsi materijalizovao dva od svoja četiri udarca u okvir gola. Učinili su to Palmer (57) i Mudrik (76). Jeste Marfi uneo dozu neizvesnosti u samom finišu (90), međutim to je bio samo poslednji trzaj gostiju.