Arsenal se najviše raduje ovom remiju: "Prštalo" je na "Enfildu", ali na kraju bez pobednika u derbiju

Autor: Aleksa Janković

10.03.2024 18:44
VIrdžil van Dajk i Erling Haland Tanjug/AP Photo/Jon Super
VIrdžil van Dajk i Erling Haland

Derbi 28. kola Premijer lige je opravdao sva očekivanja bez ikakve sumnje. Vrhunska fudbalska predstava je viđena na "Enfildu", ali na kraju bez pobednika u duelu Liverpula i Mančester siti 1:1 (0:1).

Gosti na samom startu utakmice preuzeli u potpunosti posed lopte, ali uprkos tome nisu stvorili previše konkretnih šansi. Šta više, tim Jirgena Klopa je prvi stigao do prednosti nakon pogotka Luisa Dijaza. Ipak, taj gol je poništen odmah zbog ofsajd pozicije. "Građani" su u prvih 45 minuta ukupno četiri kornera, a iz jednog od tih su "prodali foru" protivniku nakon čega su i stigli do vođstva pogotkom Džona Stounsa. To je ujedno bio i jedini gol u prvom poluvremenu.

Tek što je počeo drugi deo igre, a koncentracija je pala Nejtanu Akeu. Holađanin je poslao nešto kraću loptu Edersonu, pre Brazilca je do nje stigao Darvin Nunjez i čuvar mreže Sitija je napravio penal. Odgovornost je preuzeo Aleksis Mekalister i pogodio sa "bele tačke". Nakon toga je "prštalo" na sve strane. "Redsi" nisu iskoristili dve fanstastične kontre, a na drugoj strani Fil Foden propustio stopostotnu priliku.

Nekoliko odličnih šansi je propušteno na obe strane, ali stiče se utisak da su izabranici Jirgena Klopa bili u dosta boljoj poziciji da stignu do drugog gola u odnosu na protivnika. Ipak, na kraju nije bilo pobednika, a tome se verovatno najviše raduje Arsenal.

"Tobdžije" su nakon ovog rezultata i dalje na liderskoj poziciji sa 64 osvojena boda, koliko ima i Liverpul. Londonski klub je ipak ispred na tabeli usled bolje gol razlike. Na trećem mestu se nalazi Mančester siti sa 63 boda i nema sumnje da nas do kraja sezone čeka uzbudljiva trka za titulu Premijer lige.