(VIDEO) Dočekao prvenac posle 14 meseci: Saša Lukić "pevcima" zapržio čorbu za važan trijumf Fulama

16.03.2024 20:26
Saša Lukić između Bisume i Udigija iz Totenhema Tanjug/Adam Davy/PA via AP
Saša Lukić između Bisume i Udigija iz Totenhema

Čekao je Saša Lukić skoro 14 meseci da postigne prvenac za Fulam i to mu je uspelo u londonskom okršaju protiv Totenhema 2:0 (1:0), u 29. kolu Prmijer lige.

Bio je nadahnut srpski reprezentativac u duelu sa "pevcima", a posle dobre akcije, centaršuta Kastanja, samo je sa prve stative sproveo loptu u dalji ugao za 2:0 u 49. minutu, čime je i prelomio meč. Lukić je u Fulam stigao 31. januara prošle godine, u 34. oficijalnom nastupu za klub stigao je i prvi pogodak. Zavredeo je ovacije navijača kada je u 81. minutu napuštao teren.

Lokalni londonski duel u prvih 45 minuta rezultatski je pripao domaćinu. Bilo je prilika na obe strane, da bi u smiraju prvog dela Rodrigo Muniz na pas Entonija Robinsona poslao loptu u sam ugao. Nije bio u ofsajdu, potvrdila je i VAR soba.

Posle Lukićevog pogotka u 49. minutu, umesto reakcije Totenhema, usledio je brzi treći pogodak domaćina. Ponovo je mladi Brazilac Rodrigo Muniz bio najspretniji pred golom i odbitak sproveo u mrežu. Tom prilikom je dobio i jak udarac u stopalo, pa je morao van igre uz ovacije navijača na "Krejven Kotidžu".