Liga 1

Lion od 1:4 do 5:4: Lakazet "poništio" četiri pogotka Vahija

Autor: Mateja Petković

07.05.2023 19:07
Lion od 1:4 do 5:4: Lakazet "poništio" četiri pogotka Vahija Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani

Kakav spektakl u Lionu! Fudbaleri Olimpika su slavili nad Monpeljeom rezultatom 5:4 (1:2), u okviru 34. kola francuske Lige 1, uprkos tome što su u jednom momentu gubili sa 1:4. Na meču je postignuto devet pogodaka, a čak osam (po četiri) je bilo delo Aleksandera Lakazeta i Elija Vahija.

Uprkos tome što su bili u zaostatku od 1:4, izabranici Lorana Blana nisu klonuli duhom za šta su na kraju sa sva tri boda, a junak je definitivno bio Lakazet.

Olimpik je prvi došao do vođstva u 31. minutu preko Lakazeta, nakon asistencije Bredlija Barkole. Međutim, u 40. i 41. minutu Vahi je pokazao kakav je napadač, te su gosti došli do preokreta.

U drugom poluvremenu je Monpelje nastavio u istom ritmu, Vahi je ponovo u razmaku od dva minuta (53. i 55.) postigao dva pogotka i postavio rezultat na 4:1.

Međutim, Lakazet je već u 59. smanjio na 4:2, a Dejan Lovren u 70. minutu na 4:3. Lakazet je ponovo u 82. minutu zatresao mrežu i doneo izjednačenje, pa se činilo da će se ekipe zadovoljiti bodom. Međutim, Francuz je u 10. minutu nadoknade bio precizan sa bele tačke, pa tako izazvao potpuni delirijum na stadionu.