Liga 1: Avr iskoristio igrača više i porazio Lion

14.01.2024 19:06
Aleksandre Lakazet bio je strelac za Lion Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani
Aleksandre Lakazet bio je strelac za Lion

Kraj mini serije Liona. "Lavovi" su nanizali tri uzastopne pobede i sa dobrom energijom su stigli u Avr, ali su poraženi od domaćina 3:1 (1:0) u meču 18. kola Lige 1.

Ključni momenat u meču bilo je iskuljučenje O Brajana u 30. minutu, domaćini su iskoristili igrača više i stigli do značajne pobede. Loris je doneo prednost Avru, Sabi je udvostručio, a iskusni strelac Aleksandre Lakazet je vratio goste u igru. A, onda je Operi postigao sjajan pogodak sa distance i već u 62. minutu bilo je jasno da će bodovi ostati na "Stad Oseanu".

Gosti, koji jure pojačanja u ovom prelaznom roku, a silno žele i Nemanju Matića, ako srpski vezni igrač dogovori raskid saradnje sa Renom, upirali su sve snage da izbegnu poraz. Međutim, u 90. minutu Duje Ćaleta Car je zbog grubog faula zaradio crveni karton, pa će Lion u naredna dva meča biti oslabljen sa startni štoperski par.