(VIDEO) Lion pobedio Olimpik iz Marseja, Nemanja Matić se radovao na debiju

04.02.2024 22:40
Aleksandre Lakazet slavi pogodak Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani
Aleksandre Lakazet slavi pogodak

Lion je pobedio Olimpik iz Marseja 1:0 (1:0) u 20. kolu Lige 1 i nastavio beg iz opasne zone u Ligi 1. Ulaganja od skoro 100 miliona evra u zimnskom prelaznom roku donela su rezultat "lavovima" koji malo lakše dišu posle osvojena tri boda.

Lion je doveo sedmoricu novih igtrača u januaru i pred derbi sa Marsejom navijači su čekali da vide kome će trener Pjer Saže dati minute. Nemanja Matić je uz Gifta Orbana bio od starta na terenu i odmah je srpski internacionalac dao sigurnost i stabilnost u veznom redu. Dominirali su "lavovi" u jednoj prilično oštroj utakmici a sve što su gosti uradili bilo je na samom startu kada je Harit pogodio prečku.

Lion je stiskao, Gift Orban je u dva navrata lošije primio loptu, pa je odbrana gostiju uspela da ga spreči u poslednjem momentu. Ipak, u 37. minutu je Aleksandre Lakazet sa zemlje u padu uspeo da ubaci loptu u mrežu posle krambola i da donese domaćinu zasluženu prednost na poluvremenu.

U nastavku su gosti iz Marseja bili mnogo opasniji rival, imali su nekoliko kolosalnih prilika, ali je odbrana Liona bila neverovatno požrtvovana sve sa Antonijem Lopezom. Iskusni Korentin Toliso je izblokirao Harita, da bi Meitland Nils uspeo sa gol linije da izbaci loptu koju je preko golmana poslao Obamejang. Nemanja Matić, koji je dobio i žuti karton i Toliso su ipak uspeli da iskonotrolišu igru i donesu Lionu velika tri boda u borbi za opstanak.