"Kneževi" pali u Lionu: Olimpik slavio golovima Lakazeta, Kakerea i Šerkija

Autor: Mateja Petković

19.05.2023 22:50
"Kneževi" pali u Lionu: Olimpik slavio golovima Lakazeta, Kakerea i Šerkija Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani

Fudbaleri Olimpika su u Lionu nadigrali Monako 3:1 (1:1) u okviru 36. kola francuskog šampionata, te su na taj način zadržali šansu da obezbede neko od mesta koje obezbeđuje izlazak na međunardonu scenu naredne sezone.

Gosti su odlično otvorili meč i do vođstva su došli već u drugom minutu preko Visama Ben Jedera, koji je sa bele tačke pogodio za 1:0.

Međutim, najbolji strelac Liona, Aleksandre Lakazet je u 38. minutu iskoristio asistenciju Bredlija Barkole i doneo izjednačenje svom timu.

U nastavku je Lion uspeo da dođe do potpunog preokreta pogotkom Maksensa Kakerea u 57. minutu, a konačan rezultat je veoma atraktivnim golom postavio Rajan Šerki u 78. minutu duela.

U narednom kolu Lion će dočekati Reims, dok će Monako gostovati Renu.