Liga 1

09.04.2023 14:50
Ren poveo i naljutio Lion: Veterani Toliso i Lakazet ostavili su "lavove" u borbi za Evropu Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani

Lion je na krilima dvojice iskusnih povratnika Korentina Tolisoa i Aleksandrea Lakazeta pobedio Ren 3:1 (0:1) posle preokreta u 30. kolu Lige 1 i primakao se protivniku na tri boda. Posle lošeg prvog poluvremena, "lavovi" su dobrom igrom u nastavku uspeli da stignu do važne pobede koja ih ostavlja u borbi za Evropu.

Ren je nadigrao Lion u prvom poluvremenu. Bolje su igralči gosti  več u 11. minutu Amin Guiri, bivši igrač Liona, primio je sjajno loptu i zakucao je opod samu prečku. Lion nije mogao da poveže redove i čini se da je dobro i prošao jer je Burižo upropastio lepu akciju Guririja i Kalimuenda.

U nastavku su se probudili "lavovi", napadali su, tražili su penal posle pada Aleksandrea Lakazeta, ali je sudija dosudio samo faul. Minut kasnije Lion je stigao do izjednačenja sjajnim golom Korentina Tolisoa, njegovim prvim od kada se vratio iz Bajerna. Poslao projektil sa 20 metara u same rašlje.

Najbolji strelac "lavova" Aleksandre Lakazet je u 68. minutu doneo prekret 18. gholom u Ligi 1. Lepenan je loše zahvatio loptu sa 16 metara, ali je ona doletela na drugi stativu odakle je Lakazet topovskim udarcem smestio u mrežu. Čekao se VAR zbog mogućeg ofsajda, ali je sve bilo čisto.

Ren je bio neprepoznatljiv, a Lion lavovski rapoložen. Šefki je napravio dar mar u šesnaestercu, poslao je povratnu loptu ka Barkoli koji je i treći put savladao goste i potpisao važna tri boda.