26.08.2023 23:32
Gudelj iz voleja doneo nadu Sevilji, Garsija je ugasio: Osvajač Lige Evrope prikovan za dno tabele Guliver/AP Photo/Thanassis Stavrakis

Golgeteri iz španske Primere bili su raspoloženi u subotu, za razliku od petka kada je na dva uvodna meča 3. kola postignut jedan gol. Prvo su Kadiz i Almerija odigrali 1:1, da bi nešto kasnije bilo i te kako zanimljivo i sadržajno na utakmici između Granade i Majorke.

Domaćin je pobedio 3:2, a srpski reprezentativac među stativama kluba sa Baleara Predrag Rajković utakmicu je završio sa žutim kartonom zbog nesportskog ponašanja. Gosti su imali i penal na početku utakmicu, ali Vedat Murići nije uspeo da zatrese mrežu rivala.

Pogodak je postigao i Nemanja Gudelj, a njime je Sevilja u finišu prvog poluvremena uspela da stigne do 1:1 na svom terenu protiv Đirone. Ivan Rakitić je izveo korner, a srpski reprezentativac pokupio odbijenu loptu i zakucao je mrežu protivnika. Međutim, gosti su nešto kasnije preko Aleksa Garsije vratili prednost i ostvarili vrednu pobedu na vrućem terenu. Strelac prvog gola bio je Erera u 17. minutu.