20.12.2023 22:10
Barselona se mučila protiv Almerije, ali pobedila: Odbrana Katalonaca je baš loša Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Barsleone uspeli su da savladaju Almeriju i približe se Real Madridu na četiri, odnosno Đironi na pet bodova zaostatka - 3:2 (1:1).

Domaći sastav je dva puta vodio, golovima Rafinje u 33. i Serhija Roberta u 60. minutu, ali su gosti uspevali da izjednače preko Leo Baptiste u 41 i Edgara Gonzalesa u 64. minutu, da bi konačan rezultat postavio Serhio Roberto svojim drugim golom u 83. minutu na asistenciju Roberta Levandovskog.

Ono što je posle ove takmice posebno upečatljvo je to da je tim Ćavija Ernandeza ove sezone u La Ligi već primio 21 gol na 18 odigranih kola, što je više nego što su celu prošlu sezonu vadili lopti iz svoje mreže, budući da su rivali tada uspeli da ih savladaju 20 puta.

Tim iz Katalonije je ove sezone odigrao samo sedam mečeva na kojima nije primio gol i to je ono na čemu ovaj tim Barselone mora da poradi u narednom periodu, mada ni efikasnost nije na zavidnom nivou o čemu je Ćavi već govorio.