Barselona sigurna protiv Almerije - dva gola Lopeza za sigurna tri boda

16.05.2024 23:29
Fermin Lopez slavi gol sa saigračima Tanjug/AP Photo/Jose Breton
Fermin Lopez slavi gol sa saigračima

Fudbaleri Barselona pobedili su u gostima Almeriju 2:0 (1:0) u 36. kolu španske La Lige.

Katalonci su imali inicijativu od prvog do poslednjeg minuta utakmice. Imali su mnogo veći posed i bilo je pitanje trenutka kada će to transformisati u vođstvo.

Igrao se 14. minut kada je sa levog boka veoma precizan centaršut poslao Hektor Fort, a Fermin Lopez je bio najbolji u skoku za prednost gostiju.

Nastavila je Barselona da napada, ali nije uspela da postigne pogodak do kraja prvog dela. A onda je u 67. minutu ponovo sa levog boka lopta poslata u šesnaesterac, i opet je Lopez bio na pravom mestu, a sada je asistenciju upisao Serhio Roberto.

Barselona je ovom pobedom korak bliža drugom mestu La Lige, pošto ima četiri boda prednosti u odnosu na Đironu. Sa druge strane Almerija je na poslednjem mestu i sledi joj selidba u Segundu.