01.10.2023 16:20
Spektakularni remi Almerije i Granade: Luis Suarez za pet minuta do 3:0, gosti promašili penal pa stigli na 3:3! Tanjug/AP Photo/Fermin Rodriguez)

Kakav meč, kakav remi u 8. kolu Primere La Lige! Almerija je vodila 3:0 na poluvremenu, Luis Suarez je ispalio treći po brzini het-trik za pet minuta i 25 sekundi, ali u nastavku je Granada prvo promašila penal pa uspela da stigne do 3:3!

Da počnemo od Luisa Suareza i njegovog trećeg po brzini het-trika u Primeri u 21. veku. Pogađao je mrežu u 41, 44. i 45+1. minutu, digao je stadion na noge. Brži "kratki rafal" od njega ispalili su u mrežu Kevin Gameiro (2017, Atletiko - Sporting) za 4 minuta i 45 sekundi, sekund sporiji je bio David Vilja (2006, Valensija-Atletik B.), a treći je Luis Suarez.

Drugo poluvreme, drugo lice Granade za koju ponovo nije igrao Njegoš Petrović. Dobili su gosti penal u 57. minutu, ali je golman Maksimiliano odbranio udarac Puertasa! Taj detalj imao je kontraefekat umesto na goste - na domaćina, koji su potpuno stali. Drugi penal u 66. minutu je Brajan Saragosa realizovao, pet minuta kasnije Ruikard Sančez je smanjio na 2:3, da bi Mirto Uzuni u 86. minutu postavio konačnih 3:3! Igralo se još 13 minuta u nadoknadi, Malero (Almerija) i Alvaro Fernandez (Granada) prokockali su sjajne prilike.

/Hoselu 17, Čuameni 21, Belingem 71/

Real Sosijedad - Atletik Bilbao 3:0 (1:0)
/Normand 30, Take 48, Ojarzabal 66/

Almerija - Granada 3:3 (L. Suarez 41, 44, 45+1 - Saragosa 65 pen, Sančez 70, Uzuni 86)