Andre Almeida zlatna izmena za trijumf Valensije u Granadi

04.04.2024 21:59
Slavlje igrača Valensije Pepelua Twitter/Valencia
Slavlje igrača Valensije Pepelua

Valensija je u odloženom meču 26. kola pobedila kao gost Granadu 1:0 (0:0) i vratila se na sedmo mesto Primere La Lige. Nisu bili "slepi miševi" na nivou, ali su imali raspoloženog golmana Mamardašvilija i spretnog "džokera" Andrea Almeidu.

Valensija kao da nije došla na meč u prvih 45 minuta. Granada je igrala, napadala, pogađala prečku (Gumbaou), imala dve dobre prilike (Pelistri) i samo zahvaljujuči odbranama golmana Mamardašvilija gosti nisu imali minus na poluvremenu.

Ohladili su glave igrači Valensije i u nastavku su prikazali bolju igru. Počeli su da liče na sebe posle šanse Vaskeza, da bi u 77. minutu Andre Almeida, kloji je ušao sa Vaskezom u 57. minutu, pogodio sam ugao  sa 13-14 metara i doneo značajnu pobedu "slepim miševima".

Granada je možda zaslužila više, ali ostaje da u preostalih osam kola igra za čast jer se izvesno seli u Segundu, sem ako se ne dogodi neko čudo.