Primera La Liga: Rajković i šesti put sačuvao mrežu, Radonjić i Railjo slomili otpor Granade

16.03.2024 15:54
Predrag Rajković je šest put u ligi sačuvao mrežu Guliver
Predrag Rajković je šest put u ligi sačuvao mrežu

Majorka je šesti put u sezoni uspela da sačuva netaknutu mrežu, a napadači su zatajili, ne i štoper i kapiten Antonio Railjo pa je golom u 85. minutu doneo svom timu trijumf nad Granadom od 1:0 (0:0), u 29. kola Primere La Lige.

Iako su golman Predrag Rajković i Matija Nastasić (žuti karton) odradili svoj posao bez greške, napadači Majorke u veoma važnom meču protiv već otpisane Granade nisu imali svoj dan, a ni previše ideja kako da matiraju odbranu gostiju sve dok na tereni nije u 59. minutu ušao i treći srpski reprezentativac Nemanja Radonjić.

Bio je inspiridsan Radonjić, sprintao je, driblao, propustio je dve prilike (81. i 84. minut).

Posle kornera koji je on inicirao Railjo je fantastično skočio na desetak metara i pogodio sam gornji ugao. Majorka sad lakše diše, a Granada je sa ovim primljenim golom postala ekipa sa najlošijom odbranom u La Ligi.