pre 16 minuta 16: 42
(ANKETA) Beker: Đoković je uvek favorit na travi, ali Siner još može da podigne nivo igre
Legendarni Nemac očekuje u polufinalu Vimbldona neizvestan duel u kojem će svaki igrač imati svog aduta
GIGI SOLDANO / AFP / Profimedia
Mladi španski motociklista Pedro Akosta otvoreno je priznao da bi vožnja u istom timu sa legendarnim Markom Markezom za njega predstavljala ostvarenje sna.
Akosta je nagovestio mogućnost da se u budućnosti nađe rame uz rame sa jednim od najtrofejnijih vozača u istoriji Moto GP šampionata, čime bi se stvorio tandem koji bi bez sumnje privukao ogromnu pažnju javnosti i navijača širom sveta.
Trenutni član Red Bul KTM nalazi se pred velikim korakom u karijeri, jer se očekuje njegov prelazak u Dukati od 2027. godine, kada na snagu stupaju nova tehnička pravila. Prema najavama, on bi u fabričkom timu trebalo da zameni Frančeska Banjaju, čiji rezultati nisu ispunili očekivanja.
Iako je dogovor, prema ranijim informacijama, postignut još pre početka sezone, zvanična potvrda i dalje izostaje zbog nerešenih komercijalnih pitanja između proizvođača i organizatora Moto GP.
Akosta je do sada izbegavao konkretne izjave o svojoj budućnosti, fokusirajući se na obaveze u KTM-u, timu koji ga prati od samih početaka njegove karijere. Ipak, zanimljivu dimenziju celoj priči dao je njegov uzor, legendarni Kevin Švanc, koji je nedavno izjavio da bi spoj Akoste i Markeza predstavljao "tim iz snova".
Komentarišući tu ideju, mladi Španac nije krio oduševljenje:
"Vreme će pokazati. Ne znam šta on misli, ali za mene bi to sigurno bilo nešto posebno. Ne dobija se svaki dan prilika da delite garažu sa devetostrukim svetskim šampionom. Za mene bi to bio san", rekao je Akosta.
Dodao je i da bi većina vozača iz šampionata rado prihvatila takvu priliku:
"Verujem da bi mnogi u padoku pristali na to bez razmišljanja. Zašto ne bih i ja?“
Akosta iza sebe ima veoma dobar početak sezone 2026, tokom koje je pokazao da može da parira dominantnim vozačima Aprilije. Pred trku u Herezu zauzeo je visoko treće mesto u generalnom plasmanu, iza Marka Becekija i Horhea Martin, dok je iza sebe ostavio konkurente iz Dukatija, uključujući Fabija Di Đanantonija i Marka Markeza.
Zanimljivo je da je i sam Mark Markez ranije ove godine imao samo reči hvale za mladog kolegu, nazvavši ga predvodnikom nove generacije:
"Akosta je lider mlađe generacije. Poseban je. Prava rivalstva nastaju kada se borite za titulu u završnici sezone. Nadam se da ćemo se još dugo takmičiti, jer će on biti jedan od vozača koji će obeležiti jednu eru Moto GP", izjavio je Markez.
Sve ukazuje na to da Moto GP uskoro može dobiti novo veliko rivalstvo ili možda čak i partnerstvo koje bi moglo obeležiti naredne godine ovog sporta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
"Volim da pomeram granice i izazivam ustaljeni način razmišljanja, kako na terenu, tako i van njega, i želim da radim sa ljudima koji dele takav pristup", kaže najbolji srpski teniser.
Ovo je prvi put od 1962. godine da je FIFA dozvolila fudbaleru da nastupi na utakmici Svetskog prvenstva iako je zbog crvenog kartona trebalo da odsluži suspenziju.
Za Erlinga Haalanda, napadača norveške reprezentacije na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u fudbalu, pravi izazovi neće se završiti poslednjim sudijskim zviždukom 19. jula.
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. donelo je brojne promene u najpopularnijem sportu na svetu.
25.04.2026 11: 39
Već od 15.00 časova vozi se sprint trka, dok je glavna u nedelju od 14 časova.
07.04.2026 16: 08
Najbolja vest za Dukati jeste što pauza u kalendaru omogućava dodatni oporavak, dok tim nastavlja razvoj u fabrici. U međuvremenu, Markez se oporavlja sa porodicom u svom rodnom mestu Servera pre povratka na stazu. Dukati ga treba, a Moto GP sa velikom pažnjom prati stanje šampiona.
27.03.2026 17: 38
Trka u Teksasu vozi se u nedelju 29. marta sa početkom u 22.00.
pre 37 minuta 16: 22
Nakon njegovog udesa pojedini vozači kritikovali su bezbednost šljunčanih izletnih zona na stazi u Asenu, ali Beceki smatra da u njegovom slučaju to nije igralo nikakvu ulogu.
pre 37 minuta 16: 22
Nakon njegovog udesa pojedini vozači kritikovali su bezbednost šljunčanih izletnih zona na stazi u Asenu, ali Beceki smatra da u njegovom slučaju to nije igralo nikakvu ulogu.
06.07.2026 15: 19
Uz Aleksa Markeza u fabričkom KTM timu od 2027. godine voziće Italijan Fabio Di Đanantonio.
06.07.2026 11: 35
Problemi sa pouzdanošću dodatno su pogoršali ionako razočaravajuću sezonu Red Bula. Posle devet trka Verštapen zauzima tek sedmo mesto u generalnom plasmanu sa čak 103 boda zaostatka za vodećim Kimijem Antonelijem iz Mercedesa, dok je čak tri puta morao da odustane zbog tehničkih kvarova.
05.07.2026 18: 03
Naredna trka u šampionatu Formule 1 voziće se 19. jula za Veliku nagradu Belgije na stazi Spa-Frankošamp.
Ostavite komentar