pre 12 minuta 02: 10
(UŽIVO) Đoković – Muzeti: Novak igra za svoje 54. grend slem polufinale
Dobro jutro. Novak Đoković se u dalekoj Australiji bori za 13. polufinale u Melburnu. Protivnik mu je Lorenco Muzeti.
Profimedia
LCR Honda je saopštila da je novajlija u Moto GP karavanu, Somkijat Čantra, u sredu podvrgnut operaciji ruke nakon što je zbog povrede odustao od Velike nagrade Španije u Herezu.
Uska staza u Herzu često stvara probleme vozačima sa podlakticom ruke, a Somkijat Čantra je patio od ovog sindroma tokom trke u Španiji.
Ova povreda ili sindrom nastaje kada ponovljeni fizički stres ograničava protok krvi u podlaktici, što dovodi do bolnog gubitka snage i osećaja.
Poznato je da je 2022. godine Fabio Kvartararo iz Jamahe pao sa vodeće pozicije na Velikoj nagradi Španije na 13. mesto u završnoj fazi trke, nakon što je bio teško pogođen ovim sindromom.
Vozač LCR Honde je bio primoran da se povuče iz trke u Herezu posle 14 krugova, a juče je operisan u Barseloni
Sledeće nedelje će biti procenjeno da li će biti spreman za trku u Francuskoj ili ne.
"Vozač Idemicu Honda LCR tima, Somkijat Čantra, uspešno je operisan 30. aprila u Univerzitetskoj bolnici Dekseus u Barseloni zbog problema sa rukom", saopštili su iz LCR Honde.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
Teška su vremena za Audi, diviziju kompanije Volkswagen AG.
11.01.2026 13: 00
Pojavila se informacija da je i Mak Ferstapen zainteresovan za kupovinu Moto GP tima, zajedno sa svojim F1 rivalom Luisom Hamiltonom.
11.01.2026 09: 10
Za sada nije poznato koliko će trajati oporavak, ali se očekuje da tim na čelu sa Nadijom Padovani uskoro precizira dinamiku povratka na stazu.
09.01.2026 12: 55
Incident u Valensiji, za koji se veruje da se dogodio na stazi Aspar, desio se u isto vreme kada se aktuelni svetski šampion Mark Markez vratio vožnji na stazi na istoj lokaciji.
07.01.2026 19: 40
Jedan od glavnih ciljeva Markeza u 2026. biće da postane vozač sa najviše pobeda u Moto GP-u. Taj rekord trenutno drži Rosi sa 76 trijumfa, svega tri više od Španca.
pre 9 sati 16: 55
Trka je zakazana za period od 20. do 22. marta i biće vožena na stazi Gojanija, na jugu zemlje.
24.01.2026 18: 53
Mladi srpski automobilista nastavlja takmičenje u Formuli 3, Regiona Bliski istok.
23.01.2026 16: 22
Tim Ferarija predstavio je novi bolid "SF-26" za predstojeću sezonu u šampionatu Formule 1, saopšteno je danas na zvaničnom sajtu takmičenja.
22.01.2026 17: 32
Ekipa Mercedesa predstavila je danas novi bolid "W17" za predstojeću sezonu u šampionatu Formule 1, saopšteno je na zvaničnom sajtu takmičenja.
Ostavite komentar