pre 14 minuta 16: 45
Cvjetićanin za Arenu Fight pred najveći izazov u karijeri: Idem da pokažem ko su Srbi i odakle dolazimo!
Srpski kik-bokser nastupa 7. februara na prestižnom Glory turniru u Holandiji.
Australijanac Džek Duan biće novi rezervni vozač Hasa u predstojećoj sezoni šampionata Formule 1, saopštio je američki tim. Duan (23) u ekipu dolazi sa jasnim pedigreom, pošto je sin legendarnog Mika Duana, petostrukog svetskog šampiona u Moto GP šampionatu, jednog od najvećih motociklista svih vremena.
Mlađi Duan je prošle sezone nastupio na šest trka u šampionatu Formule 1 za tim Alpin, ali nije uspeo da osvoji bod. U međuvremenu ga je u ekipi zamenio Argentinac Franko Kolapinto, dok je Australijanac sezonu završio u ulozi rezervnog vozača. U januaru ove godine raskinuo je saradnju sa Alpinom i odlučio se za novi korak u karijeri.
"Ekipa Hasa predstavlja idealno mesto za nastavak moje karijere u Formuli 1. Spreman sam da učim, napredujem i budem na raspolaganju timu u svakom trenutku", izjavio je Duan nakon potpisivanja ugovora.
Pored Duana, ulogu rezervnog vozača u Hasu obavljaće i Japanac Rio Hirakava, dok će standardni vozački tandem ove sezone činiti Francuz Esteban Okon i Britanac Oliver Berman.
Nova sezona šampionata Formule 1 počinje 8. marta trkom za Veliku nagradu Australije u Melburnu.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
08.01.2026 20: 22
Jedan vozač koji nije imao sezonu za pamćenje je Luis Hamilton, sedmostruki šampion ovog sporta.
30.12.2025 10: 20
Sezona je bila dramatična, sa napadima Maksa Ferstapena u finišu sezone koji su pretili da Norisu oduzmu san o tituli. Međutim, hladna glava i besprekorno vođena strategija Meklarena na završnoj trci u Abu Dabiju obezbedili su mu treće mesto na stazi Jas Marina, dovoljno da osigura šampionski trofej.
27.12.2025 11: 50
Po bogatstvu je iza Šumahera takođe sedmostruki šampion Formule 1 Luis Hamilton. Bogatstvo Britanca se procenjuje na 258 miliona evra.
24.12.2025 11: 20
Kontrole u Formuli 1 obuhvataju težinu bolida, parametre hibridnog sistema, gorivo, aerodinamiku i donji deo šasije, ali FIA nema kapacitete da detaljno proveri sve automobile na svakom vikendu.
pre 3 sata 13: 09
Francuz se, nakon lekarskih pregleda i pauze za ručak, nakratko vratio na stazu, ali je brzo postalo jasno da nije u stanju da nastavi punim intenzitetom. Popodne je dodatno zakomplikovao tehnički problem, pa je njegov boravak na stazi tog dana ostao ograničen.
pre 4 sata 12: 13
Frančesko Banjaja je tek u završnici pojačao tempo nakon što je veći deo dana bio tek 17, uspeo je da se probije do sedme pozicije, ali je i dalje zaostao više od sedam desetinki za timskim kolegom.
02.02.2026 11: 30
Njegovi rezultati takođe su doprineli da Aprilija završi na drugom mestu u konkurenciji konstruktora najbolji plasman u istoriji tima u Moto GP šampionatu.
01.02.2026 09: 45
Britanski as, koji je imao težak debi u Ferariju, priznao je da su mu testovi u Montmelu vratili veru da je osmi svetski šampionski naslov moguć, ali i dalje zadržava oprez.
Ostavite komentar