pre 3 minuta 02: 36
(UŽIVO): Brazil - Haiti: Izabarnici Karla Anćelotija nemaju pravo na kiks
Jedan od najboljih selekcija sveta apsolutni favorit u ovom okršaju, koji počinje (02.30 TV Arena Premium 1).
AP Photo/Christof Stache, Pool
Nekadašnji predsednik Formule 1, Berni Eklston izjasnio se krivim za prevaru, pošto nije britanskoj vladi prijavio 400 miliona funti koje je držao u Singapuru, prenose svetski mediji.
Eklston (92) je pristao u građanskoj nagodbi da vrati 652,6 miliona funti britanskoj poreskoj i carinskoj upravi, a kežnen je i na 17 meeci uslovno, rečeno je u sudu, uz obrazloženje da će ovim iznosom biti pokriveno plaćanje poreza, zatezne kamate i kazne za period od 1994. do 2022. godine.
Planirano je bilo da se Eklston u novembru pojavi pred britanskim sudom nakon što je prethodno negirao optužbe, ali je on danas samoinicijativno dopao u sudi i priznao krivicu.
Eklston je optužen posle istrage koju su obavile poreske vlasti o njegovim finansijama, a koje se odnose na oko 400 miliona funti koliko je imao u Singapuru.
Državni tužilac Ričard Rajt je rekao da je Eklston svesno dao neistinite ili pogrešne izjave poreskim vlastima, kada je rekao da je osnovao samo jedan trust u korist ćerki Debore, Tamare i Petre.
Eklstonov advokat Kler Montgomeri izjavila je danas da njen klijent duboko žalig zbog događaja koji su doveli do njegovog krivičnog gonjenja.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
Broj koji sve objašnjava je 4,81. Toliko slavnih fudbalera na milion stanovnika, prema podacima Pantheon projekta Univerziteta MIT, proizvela je Hrvatska u poslednjih 165 godina.
Meksiko i SAD su ostvarili uverljive pobede, dok je Kanada odigrala nerešeno sa Bosnom i Hercegovinom.
28.02.2026 12: 00
Tekuća 2026. mogla bi da unese promene u stečene navike ljubitelja elitnog auto-moto sporta, jer donosi najveće novitete u tehničkim i sportskim pravilima u prethodne dve decenije.
09.02.2026 17: 15
Kadilak pokazao sa kakvim bolidom raspolaže mesec dana pred start nove sezone.
16.12.2025 13: 00
F1 vraća se na stazu gde su vožene trke tokom pandemije korona virusa.
08.12.2025 12: 00
Veći deo svetske javnosti priželjkivao je titulu za Ferštepana, bez sumnje najboljeg vozača današnjice. Na kraju, nedostajala su samo dva boda, možda baš ona iz Katara, kad je Lando zbog greške Antonelija bio četvrti. Ne delim mišljenje onih koji grubo dobacuju kako Noris nije zaslužio, da on uživa plodove dobrog bolida…
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 3h
pre 10 sati 16: 09
Vodeći tim Formule 1 u šampionatu konstruktora ipak se neće žaliti na rezultate trke za Veliku nagradu Monaka
16.06.2026 09: 32
Istovremeno, prema navodima pojedinih medija, Fermín Aldeger je već dogovorio uslove za 2027. godinu, dok bi Fabio Di Đanantonio trebalo da pređe u fabrički tim KTM-a, što dodatno sužava prostor za Morbidelija.
15.06.2026 09: 50
Antoneli je trku u Barseloni započeo sa treće pozicije i veći deo vremena vodio zanimljivu borbu sa Luisom Hamiltonom, a potom i sa timskim kolegom Džordžom Raselom. Posle drugačije strategije koju je primenio Hamilton, Italijan se približio Raselu i uspeo da ga pretekne pet krugova pre kraja.
15.06.2026 09: 10
Šef Mercedesovog tima Toto Volf komentarisao je povratak Luisa Hamiltona u pobedničku formu u sezoni 2026, ističući da se iza njegovog uspona u Ferariju krije kombinacija tehničkih, ličnih i emotivnih faktora.
Ostavite komentar