(KRAJ, VIDEO) Crvena zvezda - Partizan 2:0: Crveno-beli u finalu Kupa Srbije, rival Vojvodina

24.04.2024 21:04
Slavlje Pitera Olanjinke MN Press
Slavlje Pitera Olanjinke

Crvena zvezda i Partizan se četvrti put sastaju ove sezone, za razliku od onog 173. izdanja u borbi za bodove, ovaj poslednji je vredan finala Kupa Srbije (19.00, TV Arena 1 Premium) i duel sa Vojvodinom 23. maja u Loznici.

Refleksija meča od subote veče lebdeo je iznad oba stadiona, Partizan je imao zbog čega da se ljuti, ali i možda u tom raspoloženju da traži dodatni motiv, inat za današnji duel koji se po svemu razlikuje jer popravnog nema. Ako ne bude pobednika posle 90 minuta penali će odlučiti drugog putnika u finale. Trener Igor Duljaj može danas da računa na golmana Aleksandra Jovanovića, Mateus Saldanja je opet ostao na klupi, a u odnosu na prethodni duel Filipović igra umesto Stojkovića

Crvena zvezda je u subotu napravila najvažniji korak ka težnji da se odbrani titula prvaka. Sledi novi duel sa crno-belima, drugačiji, ništa manje naporan i zahtevan. Milan Rodić je imao problema sa povredom leđa, ali ipak u sastavu.

Ako gledamo samo Kup Srbije (od 2006. godine), Zvezdi se bori za ulazak u deveto, a Partizan u 12. finale.

Crvena zvezda - Partizan 2:0 (2:0)

Stadion: Rajko Mitić.
Sudija: Miloš Milanović.
Strelci: Filipović (autogol) u 27, Olanjinka u 29. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić - Stamenić - Bukari (od 68. Katai), Hvang, Ivanić, Olanjinka (od 79. Điga) - Endijaje (od 87. Kraso).

PARTIZAN: Jovanović - Filipović, Kovačević, Marković (od 46. Stojković), Antić (od 71. Saldanja) - Ovusu -  Severina (od 63. Janković), Zahid, Kalulu (od 56. Nikolić), Goh (od 63. Natho) - Baždar.

(UŽIVO) Crvena zvezda - Partizan:

24.04.2024. 21:05

Kraj meča, Crvena zvezda je u finalu Kupa Srbije

Kraj meča, Crvena zvezda je u finalu Kupa Srbije. Nadigrali su crveno-beli rivala, postigli su dva gola, a mogli su u drugom poluvremenu i ubedljivije da slave. U finalu će Crvena zvezda i Vojvodina igrati za pehar kupa 23. maja u Loznici na stadionu Lagator.

24.04.2024. 21:00

89. minut: Sjajna odbrana Jovanovića

89. minut: sjajna odbrana Jovanovića, Mijailović je poslao "projektil" sa 20 metara.

24.04.2024. 20:55

85. minut: Crnio-beli bez snage da se vrati u meč

Jako slabo energetski deluju igrači Partizana u samom finišu, Zvezda lako čuva rezultat.

24.04.2024. 20:43

73. minut: Glazer brani udarac Nikolića

Nemanja Nikolić veoma dobro je šutirao sa 20 metara, ali je Glazer sjajno odbranio. Posle kornera nije bilo opasnosti po gol Zvezde.

24.04.2024. 20:40

69. minut: Crno-beli bez energije da pripreti

69. minut: Crno-beli bez energije da pripreti, Zvezda lako kontroliše meč i pokušava trećim golom da reši meč.

24.04.2024. 20:31

60. minut: Ponovo je Olanjinka imao priliku

Ponovo je Olanjinka imao priliku, ali bio je izblokiran.

24.04.2024. 20:28

58. minut: Ivanić je propustio zicer

Ivanić je propustio zicer, golman Jovanović je dva puta sa par metara uspeo da odbrani.

24.04.2024. 20:22

52. minut: Veliki promašaj Olanjinke

Piter Olanjinka je sve sjajno uradio sem završnog udarca. Stigao je na 12 metara i prebacio gol.

24.04.2024. 20:18

48. minut: Filipović zaustavlja Endijaja

Kontra Crvene zvezde, Ivanić je sjajno uposlio Endijaja, međutim, sustigao je na ivici 16 metara Filipović i uspeo da ga zaustavi.

24.04.2024. 20:16

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, očekivano je trener Partizana Igor Duljaj izveo iz igre Markovića koji je dobio udarac u glavu, a uveo Aranđela Stojkovića.

24.04.2024. 19:58

Kraj prvog poluvremena

Kraj prvog poluvremena posle tri minuta nadoknade, Zvezda bez neke naročite igre vodi 2:0.

24.04.2024. 19:53

44. minut: Opasan pokušaj Stamenića, povredio je Antića

Marko Stamenić je pokušao makazicama da ugrozi gol, ali je bio više nego neporezan i košakom je u glavu udario Antića. Levi bek Partizana je zaradio rasekotinu na glavi i čalmu, Stamenić žuti karton.

24.04.2024. 19:48

38. minut: Prilika i za Baždara

Kao i Stamenić, Samed Baždar se našao sam pred Glazerom i nije pogodio. Izraelac je odbranio, a u tom času su i sudije pokazale da je bila ofsajd pozicija.

24.04.2024. 19:47

37. minut: Zicer za Stamenića

Imao je Marko Stamenić zicer, posle dubinskog pasa bio je sam pred Jovanovićem i promašio. Sudije su podigle ofsajd.

24.04.2024. 19:41

29. minut: GOOOL! Vodi Zvezda 2:0, strelac Olajinka

Mijailvoić je centrirao sa desne strane, Olajinka primio loptu na grudi, izgradio prostor i matirao Jovanovića.

24.04.2024. 19:38

27. minut: GOOOL! Vodi Zvezda 1:0, strelac Filipović (autogol).

Hvang je centrirao sa leve strane, Olajinka je pokušao glavom na drugoj stativi, lopta se od Filipovića odbila u mrežu.

24.04.2024. 19:30

21. minut: Prilika za Baždara

Posle kornera Crvene zvezde, usledila je kontra Partizana, Zahid i Severina su servirali dobru situaciju Baždaru, ali je on šutirao preko gola.

24.04.2024. 19:29

20. minut: Počela i Zvezda da preti

Dva pokušaja ighrača Crvene zvezde, ali bez opasnosti za Jovanovića.

24.04.2024. 19:23

15. minut: Glazer brani udarac Goha

Prva velika prilika na meču i to za Partizan. Baždar je proigrao Goha koji je šutirao u bliži ugao sa 16 metara, ali je Glazer odbranio. Samo četvrti korner za goste.

24.04.2024. 19:21

13. minut: Daleko slabiji ritam igre nego pre četiri dana

Zvezda u gardu, Partizan malo hrabriji, otresitiji, ali prvi utisak je da je ritam igre daleko ispod onog viđenog pre četiri dana.

24.04.2024. 19:15

7. minut: Crno-beli opasniji na startu

Kao i pre četiri dana, crno-beli su opasniji na startu. Bolje kombinuju, imali su i tri kornera, ali bez prilike za gol. Crveno-beli su nešto sporiji, čekaju neku kontru za sada.

24.04.2024. 19:09

Žuti karton Svetozaru Markoviću zbog kašnjenja sa početkom meča

Sudija Milanović je odlučio da strikntno sprovodi pravila, pa je kapitenu Partizana Svetozaru Markoviću pokazao žuti karton zbog kašnjenja utakmice. Crno-beli su tri minuta imali neki interni sastanak, dok su ostali akteri čekali početak meča.

24.04.2024. 19:07

Počeo je meč na stadionu "Rajko Mitić"

Počeo je drugi polufinalni meč Kupa Srbije, Crvena zvezda je u kompletnom sastavu, Partizanu nedostaje Mateus Saldanja koji je i danas na klupi. Vojvodina je prvi finalista jer je pobedila Radnički 1923 u Kragujevcu 1:0 golom Seida Koraća u prvom minutu nadoknade. Na tribinama je nešto više od 15.000 gledalaca. Igrači Crvene zvezde izašli su na teren sa majicama sa slikom nedavno preminulog ekonoma Dragana Milanovića. Pred meč mu je minutom ćutanja odata i počast.

Trener Igor Duljaj je par minuta držao govor igračima, pa je početak malo kasnio.

24.04.2024. 18:51

U slučaju nerešenog ishoda odmah se izvode penali

Prema propozicijama FSS, ukoliko se utakmica završi nerešenim rezultatom odmah se izvode penali kako bi se dobio pobednik.

24.04.2024. 18:43

Na stadionu "Rajko Mitić" oko 15.000 posetilaca

Poseta na stadionu "Rajko Mitić" je manja od očekivane. Na petnaestak minuta pre početka na tribinama je oko 15.000 ljudi.

24.04.2024. 18:40

Zvezda i Partizan 41. put u kupu

Crvena zvezda i Partizan do sada su odigrali 40 mečeva u kupu, što u SFRJ, SR Jugoslaviji, Srbiji i Crnoj Gori i Srbiji.

Crvena zvezda je ostvarila 21 pobeu, Partizan 14, a pet duela su završena bez pobednika. Gol razlika je 59:50 za crveno-bele.

24.04.2024. 18:31

Klupa Partizana

Među Partizanovim rezervama su: Krunić, Stojković, Saničanin, Kanute, Natho, Saldanja, Šćekić, Nikolić, De Medina, Stjepanović, Janković.

Klupa Crvene zvezde

Na klupi Crvene zvezde su: Popović, Šljivić, Kanga, Katai, Kraso, Milunović, Điga, Sremčević, Knežević, Mimović i Nikolić.

24.04.2024. 18:28

Igor Duljaj za TV Arena sport: Došli smo da se plasiramo u finale

Trener Partizana Igor Duljaj nije vodio prvenstveni večiti derbi zbog suspenzije, a danas je za TV Arena sport uveravao da je njegov tim došao na stadion "Rajko Mitić" da se plasira u finale.

"Došli smo na ovaj stadion da pokušamo da se plasirao u finale Kupa, ali znamo da to neće biti lako. Pr eneki dana smo odigrali jedna meč, sada je na programu jedna sasvim drugi i nadam se da će navijači imati šta da vide i da će napraviti sjajnu atmosferu", rekao je Duljaj za TV Arena sport.

24.04.2024. 18:21

Vladan Milojević za TV Arena sport: Mi smo spremni za sve

Šef struke Crvene zvezde Vladan Milojević govorio je za TV Arena sport pola sata pre početka meča.

"Polufinale je, jedna je utakmica i sve je smešteno u 90 minuta. Razlikuje se ovaj duel od prvenstvenog, oni imaju svoje, mi imamo naše ambicije. Šta je ko spremio, videćemo na terenu", rekao je Milojević pola sata pre početka meča.

Realizacija je bila problem u poslednja dva derbija.

"Samo je u pitanju koncentracija. Fudbal je igra grešaka, datih golova. Trudićemo se da budemo koncentrisaniji ofanzivno, ali i defanzivno".