Autor: Kosta Simetić

05.05.2024 22:57
Fudbaleri Sevilje Profimedia
Fudbaleri Sevilje

Fudbaleri Sevilje nadigrali su u 34. kolu španske La lige ekipu Granade 2:0 (1:0).

Sevilja je pred ovaj meč bila apsolutni favorit i to je opravdala već u 11. minutu. Lopta je došla do Hesusa Navasa na desnom boku, a ovaj je poslao sjajan centaršut na drugu stativu gde je bio Markos Akunja kome nije bilo teško da pogodi mrežu Augusta Batalje.

Nastavila je Sevilja da napada u želji da dođe do drugog gola, i u toj nameri je uspela u 51. minutu kada je "sevnula" kontra koju je predvodio Jusuf En Nesiri, koji je potom odigrao dupli pas sa Lukasom Okamposom i tako povisio na 2:0.

Konačan udarac Granadi zadao je rezervista Dodi Lukebakio, koji se na malom prostoru poigrao sa kapitenom gostiju, Karlosom Nevom, a onda fantastično šutirao u dalji ugao za 3:0.

U drugom meču od 21.00 ekipa Almerije trijumfovala je minimanlim rezultatom protiv Raja Valjekana. Pobedonosni gol delo je Entonija Lozana, koji je surovo kaznio početničku grešku odbrane Raja.