Vesti iz rukometa

Danskoj prvi poraz i prvo mesto u grupi: Slovenci idu u doigravanje za peto mesto

23.01.2024 19:31
Rukometaši Slovenije i Danske Guliver/Eibner-Pressefoto Marcel von Fehrn
Rukometaši Slovenije i Danske

Rukometaši Slovenije su savladali Dansku 28:25 (17:14) u poslednjem kolu druge runde Evropskog prvenstva u Nemačkoj. Ovim trijumfom su obezbedili treće mesto u grupi i doigravanje za peto mesto.

Kako su Danci već osigurali plasman u polufinale i prvo mestu u drugoj rundi, nešto slabije su ušli u ovaj duel. Slovenci su odmah nametnuli ritam koji im odgovara i vodili većim delog prvog poluvremena koje su završili sa +3. (17:14).

Međutim, Danska je taj zaostatak izbrisala za tri minuta u drugom delu igre golovima Mikeala Damsgarda i Lukasa Jorgensena. Iako su Danci imali 2 gola prednosti, Slovenija je serijom 5:1 na šest minuta do kraja stigla do vođstva 24:22. Imali su Danci nekoliko prilika da utakmicu uvedu u potpuni egal, ali je golman Urban Lesjak upisao izuzetno važne odbrane.

Sloveniju je predvodio Kristjan Horžen sa šest pogodaka, a Aleks Vlah je dodao pet. U reprezentaciji Danske su se istakli Jorgensen i Niklas Kirkeloke sa po šest golova.