Bosna i Hercegovina nemoćna protiv Holandije: Slovenija i Portugal obezbedili prolaz u narednu fazu

13.01.2024 20:03
Rukometaš Slovenije, Tilen Kodrin Tanjug/Soeren Stache/dpa via AP
Rukometaš Slovenije, Tilen Kodrin

Bosna i Hercegovina nije uspela da pruži veći otpor Holandiji u drugom meču na Evropskom prvenstvu za rukometaše. Na kraju poraz 20:36 (7:17) u drugom kolu grupe D.

Holanđani su dominirali od samog starta i nakon uvodnog vođstva za Bosnu 1:0, usledila je serija protivnika 10:1. Već tada je bilo jasno u kom smeru ide meč i da će Holandija stići do trijumfa. "Lale" su tako obezbedile prolazak u narednu fazu i sa Švedskom će igrati za prvo mesto u grupi.

Portugal je protiv Češke opravdao ulogu favorita i slavio 30:27 (13:7) u grupi F. Česi su se držali u uvodnih 13 minuta kada je na semaforu stajalo 5:5, ali je usledila serija Portugalaca i vođstvo na poluvremenu 13:7. Reprezentacija sa Iberijskog poluostrva je do kraja meča održala stečenu prednost i obezbedila prolaz u narednu fazu.

U poslednjoj utakmici u terminu od 18 časova, Slovenija je pobedila Poljsku 32:25 (20:14) i prošla u drugi krug turnira. Iako su Poljaci parirali protivniku u većem delu prvog poluvremena, Slovenci su zategli odbranu i do odlaska na pauzu stekli šest golova prednosti. Slovenija je u drugom delu meča diktirala tempo i bez većih problema stigla do drugog trijumfa na Evropskom prvenstvu.