pre 19 minuta 09: 51
Aleksandra Krunić na korak od istorijskog uspeha: Pokušavam da ostanem smirena
Aleksandra Krunić i Ana Danilina su ostvarile plasman u finale Australijan opena sjajnim trijumfom nad Gabrijelom Dabrovski i Luisom Stefani.
MN Press
Nakon uzbudljivih mečeva u "Final 4" regionalne vaterpolo lige, gde su pobednike odlučili peterci, na programu je odlučujući meč ovog takmičenja, a u borbi za titulu sastaju se Jadran iz Splita i dubrovački Jug (18:00, Arena sport 1).
Hrvatski klubovi su do poslednjeg stepenika regionalne lige, stigli nakon pobeda nad Radničkim i Novim Beogradom. Najpre su Splićani savladali Kragujevčane rezultatom 17:15 (3:3, 3:4, 3:3, 3:2- 5:3), da bi potom Jug iznenadio branioca trofeja i domaćina turnira, ekipu Novog Beograda sa 15:13 (3:3, 2:4, 3:2, 3:2 - 4:2).
Ovo će ujedno biti i osmi put u poslednjih 15 sezona da se dva tima iz iste države bore za titulu najboljeg vaterpolo kluba u regionu, a interesantno je da je Jug uvek bio u konkurenciji za pehar, ali ga je samo dva puta podizao u tih sedam susreta (Primorje, Mladost).
Danas će pred sobom novu priliku u finalu posle poraza od Mladosti 2020. godine (11:15), a na drugoj strani bazena imaće rivala sa kojim se u borbi za trofej sastajao već dva puta ove sezone. Krajem novembra Jug je savladao Jadran u Superkupu Hrvatske 14:11, da bi samo mesec dana kasnije ponovo pobedio Splićane, ovaj put nešto ubedljivijem rezultatom - 10:5.
Jadran će sada imati priliku za revanš, a prema rečima trenera splitkog kluba Jure Marelja, Jug je dobro poznati rival, pa iznenđenja više nema...
"Ono što sam govorio i pre polaska za Beoggrada. Neopterećeni smo, jasno je da idemo da pobedimo, ali pritiska nema. Što se Juga tiče, sa njima smo se toliko već puta susretali, tako da tajni, više, nema. Imamo malo vremena i najvažnije da se dobro pripremimo za finale", rekao je Marelj.
Sa druge strane, strateg Juga Vjekoslav Kobeščak rekao je da nije očekivao da će njegov tim doći do finala, tako da nije napravio nešto veću analizu rivala.
"Biću skroz iskren, nisam oečkivao da ćemo doći do finala, tako da nam je ostalo malo vremena da analiziramo Jadran. Ovo je za nas veliki uspeh, sa četvrtog mesta smo došli u situaciju da se borimo za trofej. Sa njima smo odigrali dosta utakmica ove sezone, a nema sumnje da su dobili i novu energiju, dolaskom novog trenera", rekao je Kobeščak.
Ovo će ujedno biti i šesti susret ovih ekipa ove sezone. Pored dva pomenuta finala, Jug i Jadran su odigrali dva meča u prvenstvu Hrvatske, gde je u Dubrovniku najpre bilo 10:10, da bi Splićani slavili u revanšu 11:9. Takođe, jednom su se susreli na turniru Premijer lige u Šibeniku, gde je Jug slavio 14:11.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
22.11.2024 14: 19
Tim iz Šumadije nastavlja da pliva na više frontova, ovog vikenda u regionalnom takmičenju.
12.10.2024 21: 11
U subotu su odigrane utakmice 3. kola regionalne Premijer lige, srpski predstavnici bili su uspešniji od hrvatskih višestrukih prvaka Evrope.
26.03.2023 19: 28
Dubrovčani su kao i u polufinalu protiv Novog Beograda bili nepogrešivi u penal seriji.
23.03.2023 11: 30
Fajnal-for regionalne lige na programu je predstojećeg vikenda na bazenu Sportskog centra "11. april“.
pre 13 sati 20: 22
Srpska atletičarka Ivana Španović je večeras u Beogradu skokom 14.41 metar oborila državni rekord u troskoku u dvorani, ostvarila ovogodišnji najbolji rezultat sezone na svetu u toj disciplini i stigla do norme za Svetsko prvenstvo.
pre 19 sati 14: 42
Trofejna skakačica uvis i sjajni bacač kugle dobili godišnja priznanja Srpskog atletskog saveza.
pre 23 sata 10: 40
Vaterpolo reprezentativac Srbije, za naš portal, prepričao put od "blata" do evropskog zlata.
27.01.2026 16: 13
U poslednjem kolu prve faze takmičenja srpske vaterpolistkinje očekuje duel sa selekcijom Hrvatske, dok će Italija snage odmeriti sa reprezentacijom Turske.
Ostavite komentar