Vesti iz ostalih sportova

Jug eliminisao Novi Beograd u polufinalu fajnal-fora Jadranske lige

25.03.2023 22:13
Jug eliminisao Novi Beograd u polufinalu fajnal-fora Jadranske lige MN Press

Vaterpolisti Jadrana iz Splita i dubrovačkog Juga igraće u finalu završnog turnira regionalne lige u Beogradu.

Hrvatski klubovi su do borbe za trofej stigli na identičan način, pobedama na peterce.

Prvo je Jadran savladao Radnički iz Kragujevca 17:15 (3:3, 3:4, 3:3, 3:2- 5:3), da bi potom Jug iznenadio branioca trofeja i domaćina turnira Novi Beograd 15:13 (3:3, 2:4, 3, 2, 3:2 - 4:2).

Jug je bio bolji, mogao je do finala i pre peteraca, ali je Žoao Pedro Fernandes odbranio udarac Lorena Fatovića u poslednjoj sekundi.

Novi Beograd je u četvrtu četvrtinu ušao sa golom prednosti. Igrača više u bazenu koristio je preko Angelosa Vlahopulosa i Alvara Granadosa.  Slabosti u ekipi Novog Beograda iskosristili su Dubrovčani. Minut pre kraja isključen je Strahinja Rašović, a Ivan Vukojević je pogodio za izjednačenje.

Imao je Jug poslednji napad, otvorio se Loren Fatović, pucao i - promašio! Brazilski golman pokrio je gol, zaustavio udarac i peterci su odlučili finalistu, a golman Toni Popadić izrastao je u junaka.