pre 3 minuta 07: 21
(UŽIVO) Svetsko prvenstvo 2026: Suze Dika Advokata obišle svet
Sva dešavanja iz SAD, Kanade i Meksika možete pratiti u našem LIVE blogu.
Profimedia
Vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog fantastično su odigrali osnovni deo Regionalne lige i na konto toga dobili pravo da organizuju Fajnal-for u svojim vodama, ali su zakazali na njegovom startu, izgubivši prvo večerašnje polufinale na "Škveru". Istoimeni tim iz Splita drugi put ove sezone uradio je ono što nisu ostali na pomenutom bazenu ove sezone - 9:12 (2:3, 0:5, 5:3, 2:1) i zakazao duel sa Radničkim iz Kragujevca ili Novim Beogradom (20.30, TV Arena 2 Premium).
Prvi pogodak na meču postigli su Splićani, preko Zvonimira Butića, na šta je domaći tim odgovorio golom Vasilija Radovića. Dmitri Kholod, sa peterca, doneo je rezultaski preokret, na vrhuncu dominacije Novljana. Pre svega u fazi defanzive, jer su se dobro branili u situacijama s igračem manje, a golman Darko Đurović kupio ono što nisu saigrači.
Međutim, usledila je mini serija ekipe sa hrvatske rivijere. Butić je iskoristio kazneni udarac sa pet metara, a Dušan Baničević iz igre dao "for" svom Jadranu za nastavak meča pred punim gledalištem. Na tom talasu Jadran (S) je duplirao vođstvo početkom druge četvrtine (2:4). Novljani nisu znali da iskoriste par situacija s igračem više, a Splićani jesu.
Došao je niz promašaja as obe strane, dok Antonio Dužević dalekometnim šutem nije dodatrno uvećao rezultatsku zalihu izabranika Jura Marelje. Na drugoj strani, puleni Vladimira Gojkovića nikako nisu uspevali da se povežu u napadu, a i kada bi se posle mnogo komplikovanja usudili da odapnu loptu ili bi promašili ili bi je izvrsni Marko Bijač skidao.
A kada se i Loren Fatović upisao u strelce (2:6) dalo se jasno naslutiti čiji brod će stići do obale, a čiji doživeti havariju. Još jedan njegov pogodak i, u međuvremenu, druga realizovana šansa Markusa Berehulaka stavili su tačku na period pre poluvremena (2:8). Jedino što je "davljenik" mogao u nastavku jeste da krene na sve ili ništa, pa kako ispadne.
I jeste, jer je pobednik ligaškog dela takmičenja konačno prekinuo predugi ofanzivni post. Danilo Radović je s po jednim golom iz akcije i jednim petercem smanjio zaostatak na podnošljivijih - 4, a Jovan Vujović dodatno skratio distancu (5:8). Ipak, Butić se pojavio da udahne vazduh, u tim trenucima, dezorjentisanim Splićanima (5:9).
Jesu Strahinja Gojković i Vuk Milojević pustili ruku i takođe savladali Bijača posle toga, ali Marino Čagalj je s dva precizna "hica" sačuvao Splićane za bezbednoj udaljenosti pred zadnjih osam minuta (7:11). Dva neiskorišćena napada s dva igrača više Novljana, početkom četvrte četvrtine, definitivno su zapečatili njihove šampionske ambicije.
Pogodak Ivana Domagoj Zovića za 7:12 samo je pečatirao već viđeni rasplet. Džaba su Ivović i Gojković matirali Bijača, kada je ovaj sa svojom družinom već uplivao u finale i prišao na zaveslaj trofeju kog još nema u klupskim vitrinama.
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
26.03.2023 10: 00
Odlučujuća utakmica regionalne vaterpolo lige na programu je od 18 sati uz direktan prenos na TV Arena sport 1.
19.04.2026 22: 28
Titula je odbranjena.
19.04.2026 20: 46
Vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog osvojili su treće mesto na finalnom turniru Regionalne Premijer lige.
18.04.2026 21: 30
Vaterpolisti Radničkog igraće sutra u Kragujevcu od 20.30 časova protiv Primorca u finalu Regionalne lige.
pre 15 sati 15: 32
Reprezentativka Srbije u veslanju istakla je nakon osvojenog prvog mesta na Svetskom kupu u Plovdivu da nastavlja da sledi zacrtani plan pred nova velika takmičenja koja slede
pre 18 sati 12: 44
Evropska prvakinja na 500 metara potvrdila klasu i na takmičenju u Plovdivu.
pre 19 sati 12: 10
Prinudna izmena u srpskom kvartetu na trkama 4x100 metara.
13.06.2026 22: 42
Ekipa sa Pirineja na putu do trona pobedila dve najjače ekipe.
Ostavite komentar