pre 6 minuta 21: 02
(UŽIVO/ANKETA): Crvena zvezda - Fenerbahče: Crveno-beli gube na poluvremenu, nešto mora da se menja u nastavku
Izabranici Saše Obradovića igraju večeras (20.00 Tv Arena Premium 1) prtoiv ekipe iz Istanbula.
Guliver/AP Photo/Mark Humphrey
Srpski vaterpolisti danas u 17.00 časova počinju Evropsko prvenstvo a prvi rival u Grupi 3 će biti Izrael. Ovaj protivnik ne bi trebao da bude ozbiljnija prepreka jer je pre 18 meseci pobeđen 18:3.
Preostala dva rivala su Malta i Nemačka i za očekivati je da Srbija bude prva u grupi. U osmini finala bi rival trebalo da budu ili Francuska ili Crna Gora.
"Puni smo samopouzdanja, spremni smo za takmičenje. Oseća se uzbuđenje. Videćemo šta nam znači to što imamo lakšu grupu jer naša prava utakmica će biti osmina finala. Nema pritiska oko olimpijske vize. Neće biti lako u Zagrebu to da se odradi. Imamo kasnije i Dohu gde je svetsko prvenstvo kao drugu priliku i optimisti smo", rekao je Dušan Mandić.
Strahinja Rašović je veliki optimista:
"Nismo došli ovde da budemo samo u četvrtfinalu. Želja nam je da idemo do kraja ali videćemo koliki su nam dometi. Zbog devetog mesta u Splitu smo sada u slabijoj grupi i to moramo da iskoristimo za uigravanje pred kasnije daleko važnije utakmice".
Selektor Uroš Stevanović ima petoricu debitanata na EP, ali i sastav koji će pokušati da se okiti zlatom i izbori vizu za Olimpijske igre u Parizu: Branislav Mitrović (Turkvan), Radoslav Filipović (Oradea), Dušan Mandić (Ferencvaroš), Viktor Rašović (Nojzi la Sek), Nikola Jakšić (Novi Beograd), Sava Ranđelović (Vašaš), Radomir Drašović (Novi Beograd), Petar Jakšić (Partizan), Strahinja Rašović (Vašaš), Marko Radulović (Novi Beograd), Nikola Lukić (Novi Beograd), Vuk Milojević (Crvena zvezda), Nemanja Ubović (Vuljagmeni), Nemanja Vico (Primorac) i Đorđe Lazić (Breša).
EP u vaterpolu, prvo kolo
Grupa C
Srbija - Izrael 17.00
Nemačka - Malta 19.00
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
11.02.2024 11: 39
Vaterpolisti Hrvatske pobedili su Kinu 22:4 (5:2, 5:1, 6:1, 6:0) i plasirali se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru.
14.01.2024 16: 09
Umesto borbe za finale, "delfini" su u nedelju igrali meč za plasman od petog do osmog mesta i poraženi su od Grčke 10:12 (5:3, 2:4, 1:1, 2:4).
14.01.2024 10: 05
Duel Olimpijskih i svetskih vicešampiona na programu je od 15 časova.
21.12.2023 19: 51
Vaterpolisti Srbije poraženi su od selekcije Španije sa 13:14 (3:3, 4:5, 4:2, 2:4) na E-ON kupu u Budimpešti.
pre 5 sati 15: 58
Naš nacionalni tim brojaće devet članova.
pre 7 sati 13: 35
Švajcarski alpski skijaš danas overio petu titulu generalnog plasmana u Svetskom kupu.
pre 23 sata 21: 50
Švedski atletičar preskočio je 6,31, čime je edan centimetar bolji od prethodnog najboljeg rezultata.
12.03.2026 14: 39
Na predlog Programske komisije, Izvršni odbor OKS doneo je odluku da će korisnici programa Olimpijske solidarnosti Međunarodnog olimpijskog komiteta "Olimpijska školarina za trenere" i "Kurs sportske etike i integriteta za prelazak u karijeru posle sporta" biti Odbojkaški savez Srbije, odnosno Nikola Majstorović i Sanja Malagurski.
Ostavite komentar