Dant Egzum potez godine u Evroligi zakucavanje protiv Olimpijakosa | Arena Sport
srb
najnovije
Evroliga KK Partizan

Još jedno priznanje iz Evrolige: Posle Madara, nagrađen i Egzum - izveo potez godine protiv Olimpijakosa

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

13.05.2023 16:45
Još jedno priznanje iz Evrolige: Posle Madara, nagrađen i Egzum - izveo potez godine protiv Olimpijakosa MN Press

Košarkaši Partizana imaju fenomenalnu sezonu iza sebe, kako u domaćim okvirima, tako i u Evroligi, u kojoj su stigli nadomak Fajnal-fora. Jedna pobeda im je nedostajala za plasman na završni turnir, ali srpski tim nije uspeo da izbaci Real Madrid, uprkos vođstvu od 2:0 u seriji.

Meč lopte u beogradskim utakmicama crno-beli nisu uspeli da iskoriste, a sreće nisu imali ni u majstorici. Uprkos porazima, Partizan je odigrao sjajnu seriju, pokazao da mu je mesto u Evroligi, koja je prepoznala kvalitet izabranika Željka Obradovića i posle Jama Madara, odlučila da nagradi još igrača srpskog tima.

U pitanju je Dante Egzum, koji je izveo potez godine u elitnom takmičenju i to u duelu sa Olimpijakosom (90:75), kada je "posterizovao" Mustafu Fola, 218 centimetara visokog centra iz Franuske. A, kako je to izgledalo pogledajte u prilogu ispod:

 

 

Sezona za crno-bele u Evroligi je završena. Srpski tim se okreće obavezama u regionalnom takmičenju, gde će od 15. maja početi četvrtfinalnu seriju protiv SC Derbija u plej-ofu, a pobednik ovog duela će igrati protiv boljeg iz susreta Cedevita Olimpija - FMP.

 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).