Evroliga

24.03.2023 21:55
Veliki korak ka Top 8: Dominacija Partizana nad Olimpijakosom u punoj "Štark areni" MN Press

Košarkaši Partizana su napravili veliki korak ka ulasku u Top 8 pošto su večeras u "Štark areni" savladali Olimpijakos sa 90:75 (27:22, 21:12, 12:18, 30:23) u okviru 30. kola Evrolige. Aktuelni lider na tabeli bio je potpuno neprepoznatljiv, vrlo moguće da je na njega uticala fantastična atmosfera u dvorani, ali i veoma raspoloženi košarkaši Partizana predvođeni Džejsmom Nanelijem.

Fantastično su izabranici Željka Obradovića otvorili utakmicu i stekli solidnu prednost, koja je bila presudna u nastavku meča, s obzirom na to da gosti niti jednom nisu uspevali da dođu do izjednačenja.

U prvoj donici crno-beli su stekli +5, a najzaslužniji za to bio je Džejms Naneli koji je u uvodnih deset minuta imao učinak od 10 poena, dva skoka i tri asistencije.

Druga četvrtina bila je još uspešnija za domaće. Olimpijakos nije imao rešenje za odličan napad, ali i još bolju odranu Partizana, koji je na poluvreme otišao sa 14 poena prednosti.

Međutim, Grci su uspeli da uhvate dobar ritam na startu drugog poluvremena i približe se na četiri poena zaostatka. Ipak, taj ritam nisu držali dovoljno dugo, što su crno-beli iskoristili i ponovo stekli dvocifreno vođstvo pred ulazak u završnih deset minuta.

Veoma iskusno je odigrala Obradovićeva četa u četvrtoj četvrtini. Svestan je bio Partizan da ima veliku prednost, te da je mirna glava i odrađivanje zadataka dovoljno za miran i veoma važan trijumf, koji je sa tribina ispratio i najbolji srpski teniser Novak Đoković.

Igrač utakmice bio je pomenuti Naneli, koji je za 30 minuta provedenih na parketu upisao 19 poena, četiri skoka i pet asistencija. Pratili su ga Kevin Panter sa 17 i Dante Egzum sa 15 poena, dok je najučinkovitiji u redovima gostiju bio Šakil Mekisik sa 21 poenom. U igru jedino nisu ulazili Tristan Vukčević i Danilo Anđušić.

Crno-beli sada imaju skor 17/13, a u narednom kolu dočekuju Barselonu.

Partizan - Olimpijakos 90:75 (27:22, 21:12, 12:18, 30:23)

Hala: Štark arena

Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Emin Mogulkoč (Turska) i Gitis Vilijus (Litvanija)

Partizan: Naneli 19, Panter 17, Egzum 15, Lesor 12, Papapetru 10, Ledej 6, Smailagić 5, Madar 4, Avramović 2, Trifunović

Olimpijakos: Mekisik 21, Fol 13, Papanikolau 9, Valkap 8, Slukas 8, Vezenkov 6, Kenen 4, Blek 2, Larencakis 2, Peters 2, Luncis, Bolomboj