
pre 18 minuta 13: 00
(VIDEO) Ovako su dočekani crno-beli u Australiji: Euforija zbog Partizana u Melburnu
Izabranici Željka Obradovića odigraće tamo dve utakmice protiv Panatinaikosa i Sidnej Kingsa.
Partizan je večeras protiv Zadra doživeo četvrti poraz u novoj sezoni AdmiralBet ABA lige, a trener Željko Obradović bio je objektivan u analizi lošoj partiji evroligaškog tima iz Beograda.
Najtrofejniji evropski stručnjak prvo je izrekao pohvale na račun domaćina utakmice igrane u gradu sa Jadrana.
"Čestitam Zadru na pobedi. Apsolutno zaslužena pobeda, dobro su pripremili utakmicu, igrali su neuporedivo bolje od nas, sa više želje i agresivnosti. Najiskrenije čestitke za sve što je urađeno", rekao je Obradović.
Nisu mu bila potrebna dodatna novinarska pitanja da nastavi sa seciranjem slabe partije svojih izabranika u Hrvatskoj.
"Morao sam da zovem prvi tajm-aut posle minut i po. Bili smo ovde tri dana, posle Madrida pravo smo došli u Zadar. Mislili smo da će glave da se odmore, ali večeras mnogi nisu bili na utakmici, nismo uradili ništa od onoga što smo spremali".
Obradović je na konferenciji za medije upitan i za ugovoren dolazak Džejlena Smita, čije je sklapanje ugovora do kraja sezone objavljeno na klupskim profilima na društvenim mrežama, pa ubrzo povučeno sa istih kanala komunikacije.
"Imam dosta razloga da se bavim igračima koji su ovde", kratko je prokomentarisao Obradović.
Jedan od najvećih stručnjaka u istoriji evropske košarke imao je reči hvala za atmosferu u dvorani "Krešimir Ćosić".
"Pravi košarkaški. Hvala publici na svemu, pozdravima pred početak utakmice"
Sledeći meč crno-beli igraju u četvrtak od 18.30 protiv Virtusa u Beogradu, a zatim u subotu gostuje Mornaru u Baru.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
23.12.2023 14: 50
Trenera Partizana Željka Obradoviča raduje da će u subotu dvoranba u Zadru biti ispunjena do poslendjeg mesta.
22.12.2023 19: 20
Trener Partizana Željko Obradović izjavio je da mu je izuzetno drago što će hala "Krešimir Ćosić" biti puna za duel između Zadra i crno-belih, kao i da se uvek lepo oseća u ovom hrvatskom gradu.
12.06.2025 23: 37
Najtrofejniji trener u Evropi je istakao kako je fer-plej ekipe Budućnosti i zahvalio se prijateljima iz Podgorice.
12.06.2025 23: 26
Nakon meča, trener crno-belih Željko Obradović je govorio o brojnim stvarima, a između ostalog se dotakao i Košarkaške lige Srbije i svoje suspenzije u istoj.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
pre 18 minuta 13: 00
Izabranici Željka Obradovića odigraće tamo dve utakmice protiv Panatinaikosa i Sidnej Kingsa.
pre 58 minuta 12: 20
Kada je shvatio šta je uradio i da bi posledice mogle da budu ozbiljne, najbolji igrač Grčke je spustio loptu na zemlju
pre 3 sata 09: 57
Trofejna selektorka selekcije Srbije i jedna od najboljih "orlica" na specijalnom zadatku u klubu sa Malog Kalemegdana.
pre 17 sati 19: 30
Legendrani igrač ističe da je najveća razlika u strasti, koja je posebno izražena u srpskoj ekipi.
Ostavite komentar