pre 5 minuta 11: 45
Rezaejan očajan zbog "oduzete pobede" protiv "faraona": Ne znam čime je naš narod to zaslužio
Iranski fudbaler teško prihvatio remi sa Egiptom, u direktnoj borbi za plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva.
Kada se podvuče sezona ispod sezone "večitih" rivala, ipak se čini da će najupečatljiviji momenat biti odlazak Željka Obradovića iz Partizana. Ne zato što se ništa važno nije desilo u taboru Crvene zvezde, daleko od toga, već zato što je dolaskom najtrofejnijeg evropskog trenera u srpsku košarku započela nova era u životima klubova koja traje i dan danas.
Nismo imali previše prilike da slušamo popularnog Žoca otkako je napustio Beograd, ali je zato Hoze Marija Iskijerdo, pomoćnik iskusnog stručnjaka, podelio neka od svojih iskustava sa Mozzat sportom, govoreći o vremenu u Partizanu i svojoj karijeri.
"Naravno. Moram da pronađem klub, moram da radim, da plaćam račune", rekao je Španac, a potom rekao da bi voleo da i novi posao bude sa Obradovićem:
"Voleo bih! Nadam se. U kontaktu smo. Rekao mi je da će doneti odluku posle Fajnal-fora Evrolige. Čekam na njega i njegovu odluku".
Ističe da razmišlja o samostalnom poslu, ali da mu je saradnja sa Željkom prioritet.
"Najbitnije je, pre svega, da vidimo da li Željko želi da radi; ako ne želi, ja svakako moram da radim. Da li će to biti kao glavni trener… Ipak, najviše bih voleo da budem sa Željkom. Da budem uz njega kada bude osvojio 10. titulu. Imao sam neke ponude već ove sezone da samostalno radim, ali sam hteo da budem uz porodicu. Imao sam i problema sa laktom. Morao sam na operaciju. Želeo sam da se posvetim sebi. Odbio sam sve ponude".
Naglasio je koliko mu je period u Partizanu značio u karijeri.
"Obožavam Partizan. Specijalan klub. Nisam mogao ni da zamislim koliko veliki klub je Partizan. Sjajno sam se osećao u Beogradu. Nezaboravno iskustvo. Imao sam lep život i zaista sam uživao. Ne mogu da se požalim".
Podsetio se načina na koji je Žoc napustio klub kojem je doneo evropsku titulu.
"Tužno! Zaista tužan. Nisam bio ljut, već zaista tužan. Pitao sam se… Kako… Kako je moglo da se desi da Željko ovako završi u Partizanu. Ajde neki drugi klub, ali ne u Partizanu! Ne ovako. Opet, ponavljam… Život je prosto nekada takav".
Iskijerdo je još jednom potom potvrdio ono što su svi odavno znali - veliki problem je postojao sa igračkim kadrom.
"Ključno je da igrači nisu slušali i nisu ga pratili. On je to objasnio. Igrači ga nisu slušali i on se osetio odgovornim zbog toga. On kao glavni trener i sportski direktor su dovodili igrače, mi treneri, on je osetio odgovornost zbog toga i odlučio je da ode".
"Ja sam Hoze Marija i ovo je moje lično mišljenje. Ne znam kako drugi razmišljaju. Džabari nije loš lik kao što mnogi pričaju. Ni blizu. Možda malo čudan, ali nije loš. Na pripreme je došao sa osam kila viška. Nismo imali najbolje pripreme. Više od nedelju dana smo proveli u Australiji, što je bio odličan biznis potez, ali nismo najbolje izgledali na sportskom planu. Pored toga nismo imali centra, Džabari je tu pomogao. Ipak, ako me pitate da li je Džabari bio najveći problem? Nije."
A što se tiče onoga što bi promenio da može da vrati vreme...
"Verovatno da neki igrači ne ostanu u ekipi. To je moje mišljenje".
Za kraj, naglasio je kako je određene stvari video prvi put u karijeri.
"Prvi put u karijeri sam osetio da neki igrači ne žele da trener bude tu. Da Željko Obradović ne bude tu. Neki od njih ni ne znaju ko je zapravo on. Sa Željkom morate da radite, da budete profesionalac i date 120 odsto svojih mogućnosti. Način na koji smo počeli tu utakmicu… Rezultat je bio 16:2. Osetio sam da nešto nije kako treba", istakao je Iskijerdo.
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
08.01.2024 12: 21
Novi košarkaš Partizana, Džejlin Smit u redove crno-belih je došao zbog najboljeg trenera Evrope, Željka Obradovića, ali i oduševljen atmosferom koju na utakmicama prave navijači osvajača AdmiraBet Aba lige.
01.01.2024 15: 58
Još jedna godina je za nama... Kada se sve sumira, za mnoge navijače Partizana sigurno turbulentna, ali bez ikakve sumnje, jako uspešna ako govorimo o rezultatima košarkaškog kluba.
26.12.2023 21: 55
Košarkaški klub Partizan je organizovao novogodišnji koktel, na kom su pristustvovali svi igrači, članovi, prijatelji kluba i novinari.
25.12.2023 12: 54
Džejlen Smit, novo pojačanja košarkaša Partizana ne krije da je razlog dolaska rad sa Željkom Obradovićem.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 4h
pre 20 sati 15: 35
Sezona u košarkaškom elitnom takmičenju počinje 24. septembra, Fajnal-for se igra od 28. do 30. maja 2027. godine
pre 20 sati 14: 52
"Zeleni" iz Atine plaćaju 1,5 miliona evra za beka Valensije.
pre 22 sata 12: 55
Bek Olimpije iz Milana dogovorio dvogodišnju saradnju sa turskim klubom.
25.06.2026 22: 56
Anadolu Efes nastavlja sa sklapanjem tima za novu sezonu.
Ostavite komentar