pre 3 minuta 04: 56
(UŽIVO) Holandija - Maroko (1:1): Marokanci izjednačili u nadoknadi meča
Duel dve neporažene selekcije u grupi donosi okršaj za nastavak puta na turniru.
Profimedia
Novi šef stručnog štaba Fenerbahčea Šarunas Jasikevičijus govorio je za klupski sajt po dolasku u Istanbul. Litvanski trener nasledio je na klupi turskog tima Dimitrisa Itudisa, kome je juče uručen otkaz posle serije loših rezultata, a kap koja je prelila čašu bio je poraz u domaćem prvenstvu od Efesa - 81:80.
"Moj proces transfera je bio naporan i brz, naravno, nije lako, ali na kraju dana, mi smo tu da radimo svoj posao, da pomognemo Fenerbahčeu da pobeđuje i nadamo se velikim uspesima, definitivno sam veoma uzbuđen što sam ovde. Ima toliko poznatih lica i mesta za mene, shvatam da to nije laka situacija, pa će nam trebati podrška svih. Malo po malo, pokušaćemo da sprovedemo neke nove ideje, zahvalan sam na ovoj prilici i radujem se narednom periodu", počeo je Litvanac.
Jasikevičijus je svestan očekivanja navijača i čelnika kluba.
"Iako treniram dugi niz godina, moji dani kao igrača ovde ne izgledaju tako daleko, to je ludo, a zapravo je neverovatno. Sjajno je znati šta znači Fenerbahče, izaći na teren sa osećanjem koliko navijača stoji iza ovog kluba i podrške koju nam pružaju. To je vrlo uzbudljivo."
Na klupi turskog tima Litvanac će debitovati sutra protiv Monaka u meču 14. kola Evrolige.
"Što se tiče utakmice protiv Monaka, mislim da su svi svesni njihovog kvaliteta. Oni su projekat koji je bio na Fajnal-foru i ima kontinuitet sa svojim trenerima i njihovom grupom igrača, samo moramo da izađemo na parket, da damo sve od sebe i pokušamo da pobedimo, naravno, u situaciji u kojoj se nalazimo, sve se dogodilo veoma brzo. Pokušaćemo da pripremimo naše igrače za ovu utakmicu sa vrlo malim detaljima i delićima informacija pored stila igre koji već imaju i borićemo se da pobedimo", zaključio je Jasikevičijus.
Ovo je treći klub u trenerskoj karijeri Šarunasa. Prethodno je vodio Žalgiris od 2016. do 2020. godine, a potom i Barselonu od 2020. do 2023. Sa Fenerom je dogovorio saradnju do 2026.
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
25.06.2026 20: 02
Zanimljivo je da će Larkin, kako bi raskinuo važeći ugovor sa Efesom, iz sopstvenog džepa izdvojiti oko 400.000 dolara.
23.06.2026 14: 02
Šampion Turske posle osvajanja titule "prekraja" tim
22.06.2026 18: 23
Spektakl kao uvertia za novu sezonu.
20.06.2026 18: 16
Kanadski centar Kem Birč potvrdio je da napušta redove Fenerbahčea nakon dve uspešne sezone u Istanbulu
YouTube
pre 5h
YouTube
pre 5h
pre 10 sati 18: 16
Darijus Tompson odlazi iz Valensije pre isteka ugovora
pre 12 sati 16: 22
Tu su Jokić, Jović, Avramović...
pre 13 sati 15: 31
Ako Italijan ne bude "preživeo", madridski klub spreman da dovede iskusnog stručnjaka
Ostavite komentar