ABA liga

"Studenti" u finišu preokrenuli protiv Splita i ostali u trci za nokaut fazu

13.03.2023 21:25
"Studenti" u finišu preokrenuli protiv  Splita i ostali u trci za nokaut fazu AdmiralBet ABa liga/SC Derby/Filip Roganović

Nakon dva poraza košarkaši SC Derbija zabeležili su pobedu protiv Splita rezultatom 96:84 (16:18, 28:25, 29:26, 23:15) u 21. kolu AdmiralBet ABA lige.

Podgoričani su upisali deseti trijumf u regionalnoij ligi i ostali u trci za mesto među osam i plasman u nokaut fazu.

Gosti su bili ravnoparavn rival u prve tri četvrtine, Domnnik Mavra je na devet minuta pre kraja pogodio šut za tri poena i doneo vođstvo gostima od 74:73, a potom je usledio preokret  "studenata". Domaćin je serijom 12:0 prelomio meč poveo 85:74 i prednost sačuvao do kraja.

Najefikasniji u ekipi SC Derbija bili su Danilo Tasić sa 22, Flečer Megi sa 20, Mateo Drežnjak sa 17 i Nikola Pavlićević sa 12 poena.

U redovima Splita, Dominik Mavra je postigao 24, Tajler Nelson 18, a Šenon Šorter 12 poena.